Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
No, vypadá to lákavě, rovná daň. Minimálně než na ni přejde celý region. A jestli by byli e-stonci pro placení daně z mailu a sms? Věřím, že ne?
tohle neni o ODS, ale o Estonskukdyž týden před volbama člověk, jehož pravicová orientace je všeobecně známa, linkuje článek, který nekriticky[1] vychvaluje tzv. "rovnou daň", kterážto je hlavním bodem letošní volební kampaně ODS, a komentuje to jako že se chce mít stejně jak v článku ... lze pak věřit, že se to ODS vůbec ale vůbec netýká? [1] ano, jsou zmíněna negativa (ostatně viz můj příspěvek výše), ale jsou zároveň bagatelizována - např. o chudých, ta nuzná paní v úvodu je na tom určitě strašně bídně, když má vlastní dům (byť chatrný) a může si dovolit www presentaci (dejme tomu, že doménu a prostor jí poskytne "zdarma" stát, když je tak prosíťován, ale co samotné vytvoření stránek? a co tisk vizitek?[2]), no a jistě ta paní žije ve strašlivé pustině, když se uživí provozem jídelny a když k ní jezdí redaktoři z (českých) novin ... [2] jistě, z hlediska podnikání směšné náklady v řádu pár tisíc korun - ale pokud člověk žije z ruky do huby, tak to dohromady prostě nedá
Ještě jsem neslyšel jediný rozumný argument, proč někoho volit,co je "rozumným" důvodem jít k volbám je silně individuální ... kdyby nebyla ta stupidní minimální hranice pro získání příspěvku za voliče a kdyby kandidovala NI, šel bych ji volit - ne kvůli programu, ale aby dostali ten příspěvek: věřím totiž, že by ty peníze našly rozumné využití (v létě jsme byli na jejich akci, bohužel přišli jsme dost pozdě, ale i tak jsme se pobavili, žádné vstupné a dobré pivko za 3 Kč, klobáska za 5 Kč ... pokud takové věci sponzorují z peněz, které dostanou jako strana, je to imo využité skoro stejně dobře, jako by byla ta tvoje oprava silnic - prostě má to konkrétní přínos pro občany) můžeš jít volit třeba zde nenáviděnou NS, pokud je pro tebe dobrým důvodem, že chtějí uzákonit češtinu jako úřední jazyk (případně KSČM, která se to již dokonce reálně snažila prosadit v parlamentu ...)
co je "rozumným" důvodem jít k volbám je silně individuálníSouhlas, nicméně já nemám anitak problém jít k volbám, jako spíš koho volit. Argumenty typu "Nás volí Matuška, volte nás taky", "Nevolte KDU, my jsme lepší.", "Jestli chcete placené zdravotnictví volte ODS, jinak volte nás." mi přijdou jako poslední záškuby člověka, který se zoufale snaží dostat k moci, aniž by měl co nabídnout a tak raději plyve na ostatní. A co se týče té češtiny, nejlepší by bylo, kdybych mohl volit konkrétní body volebního programu jednotlivých stran. Od každé (téměř) bych vzal něco
Tiskni
Sdílej: