Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Nuz zijeme v postkomustickom absurdistane.
To by mě zajímalo, jak dlouho to bude trvat, než budeme normální společnost. Nevím, jestli jsou ti ostatní lidi semletí tou mašinou okolní společnosti, nebo jim to prostě nevadí (nebo vyhovuje).
Veškerý styk s představiteli státní mašinérie nahrávat, nejlépe i s obrazemDobré by bylo na každý úřad vstupovat s větou "Dovoluji si vás upozornit, že náš rozhovor bude v rámci procesu zvyšování kvality služeb nahráván." Byla by docela zábava pozorovat, jak by úředníci reagovali
Ale jo, jdu s optimismem. Opravdu. Ani ta hodina čekání mě moc nevytočí a obvykle se tam se někým i pobavím.
Hlavní chybou, které se dopouštíš, podle mě je, že nad těmi věcmi přemýšlíš a připouštíš, že by to mohlo fungovat i jinak. Dokonce snad i lépe!
Tohle k nasranosti nevede. I když by to byla přirozená reakce. Pocity, co mám, jsou úplně jiné. Je to něco jako flustrace. Že to nechápu. Že prostě nedokážu pochopit, proč to s tím razítkem jde, ale předím to nešlo. Nechápu, co se změní. Možná jsem hloupý a nevidím tu náhlou změnu reality s tím, kdy se inkoust vpije do papíru.
Přitom pracuju s počítači. Složitými systémy. Je mi jasné k čemu je jaký HW. Jakou funkci tam plní. Tohle u státní správy prostě nefunguje.
HW jsou jasně definované záležitosti. Dovnitř strčíš nulu, vypadne jednička. Život je ale daleko komplikovanější a dokud si to neuvědomíš, asi tě bude frustrovat kdecoPřitom pracuju s počítači. Složitými systémy. Je mi jasné k čemu je jaký HW. Jakou funkci tam plní.
Hlavní chybou, které se dopouštíš, podle mě je, že nad těmi věcmi přemýšlíš a připouštíš, že by to mohlo fungovat i jinak. Dokonce snad i lépe! Ne, takový přístup musí ve spojení s čekací dobou delší než krátkou jednoznačně vyústit v nasranost.Ale to vite ze to muze fungovat jinak a lepe - ono "jinak a lepe" jsem si uz navykl povazovat za bezny standard od te doby, co neziju v CR. Nasranost pri styku s uredniky v CR povazuji za normalni a zdravou reakci - jen je nutne sve emoce ventilovat a ne potlacovat, to totiz vede k infarktu. A jestli neco povazuji za chybu, tak prave to, ze lidi v CR jsou jeste na uredniky nasrani malo - na to, jaci jsou to v prumeru lempli, by zaslouzili mnohem horsi jednani. Druha chyba je myslet si, ze "urednici jsou uz proste takovi" a je nutne se s tim smirit - s timhle pristupem se to nikdy k lepsimu nezmeni. Druhym rokem ziju v UK, za tu dobu jsem tady vyrizoval spoustu papirovani a mel co do cineni s desitkami uredniku. Bez jedine vyjimky - usmev, vstricnost, ochota, profesionalita, navic jakasi "lidskost". To nemluvim o tom, kolik veci vyridite pres internet nebo nanejvys formular stahnuty z netu poslete postou. Tady kdyz jdu na urad, tak vim, ze urednik je tam proto aby mi pomahal resit me problemy ve styku se statni moci; vi to i ten urednik a chova se podle toho a i v pripade, ze ja neco udelam spatne, pomuze mi, od toho tam totiz je, to je to co ho zivi. V CR si typicky urednik mysli, ze ON je ta statni moc, chova se podle toho, a ja si proti nemu pripadam "taaakhle malicky".
Už leta zastávám teorii, že kdyby bylo zastřeleno sedm z deseti státních úředníků, nemělo by to na nic vliv. (Jediný posun v teorii za pár let je v tom, že původně tam bylo "pět z deseti".)
Má vlastní matka, zaměstnankyně státního úřadu, s touto teorií plně souhlasí a podle momentálního rozpoložení lavíruje mezi 7 z 10 a 9 z 10.
Fajn úředníci nedělaj. To není překvapení, proč by měli, za 40 tis kč každý měsíc (tj 15x do roka).a na těch 15×40 kKč jsi přišel jak?
Ale v tom PDF není niak přímo identifikovaná.Takze pripoustite, ze v kontextu neprimo je? I ten, kdo to tu pastnul, se nasledne odkazal na "J.P.".
Grrr. Už zase máme na paletě Paroubka? Můžu se zeptat, proč zrovna ten vám tak leží v žaludku?
Odkud začít?
Třeba od začátku: rok cca 1990. Československo už není diktatura. Ale není to ani demokracie. Všechno je státní a to je špatně. Jsou tu obrovské ekologické zátěže. Zastaralý průmysl vyvážející nepotřebné výrobky na trhy, které postupně přestávají existovat. Česko se v dobrém rozdělí se Slovenskem. Na rozdíl od jiných zemí nepadne ani jeden výstřel. U vlády je Klaus. Privatizuje vše, co stihne. Něco se nepovede, ale to se prostě stát muselo.
rok 1997: Klausova vláda se rozpadá. Na půl roku to vezme Tošovský. Republika je v relativné stabilním stavu, lecos zbývá doprivatizovat a zahladit chyby toho, co se nepovedlo. Ekonomika je v recesi, nastává období velkých schodů st. rozpočtu.
1998: Nastupuje Zeman. Nevede si špatně. Pár přehmatů tu je, něco doprivatizuje atd. Až potud je to OK.
2002: Špidla, Gross, Paroubek. Gross si už jako ministr udělá z policie vlastní organisaci. Přijímá podivné lidi, kteří zvláštním způsobem řeší kausy. Země prohrává arbitáž v kause CME. Chtějí se tak zbavit Železného. Povedlo se. Gross jako premiér je kapitola sama pro sebe. Končí to křišťálově čistou koupí bytu, obchody s bordelmamá, které povodně zničily dům na kopci, zatímco zbytek vesnice byl v suchu. Ekonomika je relativně v pohodě. Místo splácení dluhů se plánuje extrémní zadlužování!!!!!! Přijde Paroubek. Za 1,5 roku neudělá nic jiného, než že prosazuje zákony s Marťany (navzdory vládní koalici), a pomocí Ratha kydá hnůj na ODS (Ráth si mezitím vyřídí své osobní účty z lidmi, na které nemohl jako předseda ČLK).
Poslední odstavec dostatečně vysvětluje můj postoj k Paroubkovi. Jsem ODSák, ale přesto jsem schopný uznat, že i ČSSD může vládnout dobře. Zemanova vláda byla docela OK.
Ale Paroubka, který tuto zemi zadluží jen k vůli tomu, aby vyhrál ve volbách (pastelkovné, počítačovné, sociovné, přidal plat státním zaměstancům místo toho, aby je vyhodil), prostě nesnesu. A není to tím, že jsem proti němu vysazený. Bylo by mě to jedno. Jenže lidi v mém okolí se mění. Kde dřív byla pomoc, teď je závist. Všichni jdou jen po penězích. Kvalita všeho v obchodech jde rapidně dolů. Lidi jsou nadšeni. Kupují potraviny, které se nedají jíst, za pár korun, a jsou rádi, protože jim soudruh Paroubek přidal na sociálce.
Vyskytly se i úmyslné a veliké podvody a leckdo z tehdejších vládních činitelů měl a má máslo na hlavě.
Ano to má. Ale jinde (a docela často) se během změny režimu (a rozdělení státu) střílelo. To že se tady ztratilo pár mld. je imho ještě v pohodě.
K vasemu "propletenci" kauz (Barkova, Zelezny) nema cenu se ani vyjadrovat, placate patepresdevate.
No hlavně že Vy jste to vysvětlil
Paroubek ma jedine plus, je to na politicke scene jediny clovek, ktery se dokaze postavit panovi Hradu, aspon na verejnosti.
Pánovi z hradu se postaví kde kdo. To není žádné plus. Kdyby Paroubek uměl jednat, dělat kompromisy a bavil se s vlastní vládou, místo komunistů, tak proti němu nic nemám. Ale von jedná stylem: "Já jsem vymyslel zákon, je nejlepší, nebudu o něm diskutovat a s komoušema jsem domluvenej na podpoře. Vládní koalici nepotřebuju." To se mi nelíbí a svým způsobem mě to i děsí. Takhle jednaj diktátoři.
K mym vytkam nemate nic jineho? Ani je nezkusite poprit?
To jsem nepochopil.
Jinak, 100, 101, ... Vony by ty počty vypadali kapánek jinak, kdyby nebyla v poslanecké směnovně zastoupena zločinecká organisace.
Obdobi divokeho "kapitalismu", pritom klicove podniky neprivatizovany, nebo privatizovany takovym zpusobem, ze se je podarilo jen stezi zachranit.Pokud si vzpomínám, byl to Zeman, kdo nechtěl rozprodat "rodinné stříbro" (Poldi Kladno a další) spoustě lidem v kupónové privatizaci, ale místo toho je prodat jednomu majiteli. No a zatímco "kupónově" privatizované podniky z velké části dál fungují, rodinné stříbro majitelé vytunelovali.
Zeman s Klausem se ujimaji vlady.Tahle ztráta paměti skoro hraničí z halucinacemi - Klaus a Zeman spolu nevládli.
Tahle ztráta paměti skoro hraničí z halucinacemi - Klaus a Zeman spolu nevládli.V roce 1998 to bylo doleva
Tiskni
Sdílej: