Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.
Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.
Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.
… více »Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.
Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.
Přínaším vám přepis e-mailové komunikace mezi kolegou adminem a technickou podporou nejmenovaného informačního systému. Varování: nepokračujte ve čtení, pokud máte slabší bránici....
Admin: Prosim o kontrolu licencniho souboru - mame mit pet licenci, ale system povoli pouze ctyri paralelne prihlasene uzivatele.
1st level support: Požadavek byl předán k řešení dne 31.10.2007.
2nd level support: Jak jste přišli na ty 4 uživatele? Tj. jak a kde jste to kontrolovali?
Admin: Jak už jsem říkal - systém povolí pouze čtyři paralelně přihlášené uživatele. Tzn., když je přihlášena Jana, Petra, Lenka a Stáňa, tak už se nepřihlásí Karel. Když se odhlásí Stáňa, tak se může Karel přihlásit, ale pak už se nepřihlásí Stáňa. Přitom donedávna se mohli přihlásit všichni současně. Máme propustit Karla ?
2nd level support: Zatím bych Karla nepropoštěl. Spíš bych se snažil zjistit, jestli náhodou někde není ještě Jirka. Nejlépe pomocí nástroje, který najdete v modulu Správce, menu Správce---Databáze---Seznam procesů - viz příloha. Tam nastavte komba dle druhé přílohy - včetně vlastního procesu a systémových procesů a uvidíte, kdo všechno tam v DB je. Screenshot tohoto seznamu přiložte, prosím, v případě, že tam budete vidět jen 4 lidi a další se nebude moci připojit. Ještě byste mi mohl poslat/přiložit soubor licencniinfo.cfg. Ten najdete v definičním adresáři IS SUPER. Který to je zjistíte např tak, že si v adresáři s klientem IS SUPER najdete soubor client.cfg a v něm je tento adresář jako hodnota konfigurační proměnné DATAPATH. V tomto adresáři je potom podadresář s názvem licence - FIRMA A - a v něm by měl být soubor licencniinfo.cfg.
Admin: Karel Vás moc pozdravuje. Zatím jsem ho pověřil hledáním těch dvou příloh, co jste mi slíbil. Bez nich jsem ovšem nenašel "Seznam procesů" ani když jsem se hodně snažil. V menu Správce nevidím podmenu Databáze. Zato je tam položka "Technická podpora" na kterou jsem kliknul, ale zatím ještě nikdo nepřišel. Tím pádem pro Vás nemám ten screenshot, ale můžu Vám poslat fotečku, jak jsem z toho zoufalý. Udělal jsem i poradu, ale nikdo neví, co jsou to komba.
Admin: Vyřešeno. Pochopil jsem Vaše temné narážky na fakt, že tam zřejmě visí nějaké přihlášení. Stopnul SQL server, pokilloval z command line dva procesy a voila - pet pristupu je na svete. Diky za nakopnuti.
2nd level support: Nemáte zač, pozdravujte Karla. I já si vzpomněl na ty přílohy a dodatečně je doplnil. Jinak na komba nemám ustálený názor: někdy jsou to comba, někdy komba a někdy rozbalovací seznamy. Vždy se tím ale myslí takové ty obdélníčky na obrazovce, co je v nich něco napsáno, na pravé straně mají malou šipečku dolů (de facto je to rovnoramenný trojúhelník s vrcholem mezi shodnými stranami směřujícím dolů) a když se na ni klikne, zobrazí se pod obdélníčkem další obdélník a v něm jiné možnosti vyplnění původního obdélníčku. Tohle celé platí, pokud nemáte Windows Vista. Jak vypadají comba tam si nejsem vůbec jist...
Admin: No .. já Vám s Vistama neporadím - i naš SQL server běží na Linuxu - tím se možná vysvětluje i absence podmenu Databáze. Osobně bych slyšel na výraz "combo box" - co člověk to názor.
Tiskni
Sdílej:
