Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »
Tiskni
Sdílej:
playlist_directory "/var/spool/mpd/playlists" log_file "/var/log/mpd/mpd.log" log_level verbose error_file "/var/log/mpd/errors.log"/etc/logrotate.d/mpd
/var/log/mpd/errors.log { ... } /var/log/mpd/mpd.log { weekly missingok rotate 7 compress notifempty copytruncate create 600 prerotate /usr/local/sbin/update-mpd-stats endscript }/usr/local/sbin/update-mpd-stats
#!/bin/bash date=`date '+%Y%m%d'` base='/var/spool/mpd' < /var/log/mpd/mpd.log \ awk ' BEGIN { infofile = "'$base'/top-list-'$date'.info"; } NR == 1 { b = sprintf("Begin: %s %s %s", $1, $2, $3); } $0 ~ /^[^:]*:[^:]*: playlist: play / { print $0; } $0 ~ /^[^:]*:[^:]*: playlist: now playing queued song$/ { print queue; queue = ""; } $0 ~ /^[^:]*:[^:]*: playlist: queue song/ { queue = $0; e = sprintf("End: %s %s %s", $1, $2, $3); } END { printf("%s\n%s\n", b, e) >infofile; } ' \ | sed 's/^.*"\(.*\)"$/\1/' \ | sort \ | uniq -c \ | sort -n -r \ | tee "$base/top-list-$date" \ | awk 'NR < 100 {print $2;}' \ > /var/lib/mpd/playlists/Top100_Of_Last_Week.m3u ln -sf $base/top-list-$date $base/top-list-last ln -sf $base/top-list-$date.info $base/top-list-last.info chmod -w $base/top-list-$date chmod -w $base/top-list-$date.infoPak tam mám ještě jeden kousek v php, který to hezky zobrazí, ale tam už není nic podstatného.
digikam mi v Ubuntu padáTak z toho bych vinil Ubuntu
a navíc má dost nešikovné ovládání. F-Spot mi připadá nejintuitivnější a nejlepší.To je subjektivní, mně zas mnohem lepší a intuitivnější přijde právě digiKam