Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Tiskni
Sdílej:
No asi to má být něco jako anglické uvozovky. Nepárové jsou uvozovky správně ;) Ale stejně by asi měly vypadat jinak. http://uvozovky.davi.cz/
groff -Tascii
. V ASCII nejsou znaky pro správné uvozovky a tohle je taková náhrada.
Rozdil mezi rovnitkem a pomlckou mi prijde celkem zasadni nejen pri sazeni knihy. Ale mozna jsem jen zpatecnicky puntickar :)
A co takhle rozdíl mezi spojovníkem, pomlčkou a mínus?
Takze je to jenom nejaka snaha delat spravnou typografii s tim ze nejsou (nebyly) dostupne znaky a tak se nahrazovalo jinymi.aneb z bláta do louže či z deště pod okap v praxi :-/ je to na hlavu postavené, protože nemáme správný znak, tak jej nahrazujeme nesprávným, ale aby to nebylo tak jednoduché, tak nesprávných znaků budeme používat více různých ... btw, co mě naprosto vytáčí je, když někdo píše místo apostrofu čárku nad písmenem (míněno jako samostatný znak) ... takže to, co by mohlo být v 7bit ASCII, se příjemci totálně dokurví, protože tam někdo plácnul znak, který je nejenže špatně, ale navíc se u něj musí specifikovat charset, což je u spousty věcí problém (mountujete flashku s FAT jako cp437, cp850, win1250, ISO-8859-2, utf8 nebo jak?)
No, ono, v TeXu… není všechno s UTF-8 tak růžové. Nějaký důvod pro existenci třeba XeTeXu je. (A právě ten docela rozbíjí spoustu starých způsobů jak do TeXu neascii dostat.)
Někomu jinému zas neuvěřitelně škaredé připadají pravopisné chyby a považuje je za skutečné zlo...
Já teda nepociťuju, že by mě udržování určité (snad rozumné) úrovně pravopisu úplně všude stálo nějak moc. Výjimky beru na počet piv, ne jestli je to tam či onde.