V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Btw, když už jsem u toho, nevíte jak je to s legálností nahrávání z rádií? Těch internetových samozřejmě. Je rozdíl když nahrávám ze zahraničního a z domácího rádia?Podle českého práva to samozřejmě je legální. Pokud by šlo o zahraniční rádio a toto jim vadilo, nemusejí vysílat do České republiky.
První co jsem si uvědomil bylo, že potřebuji zjistit jaký typ streamu to je (mp3, wav, ogg, ?)Probůh na co? Na koncovky se hraje především v MS Windows. Inteligentní aplikace jsou schopny podle proudu dat samy rozeznat o jaká data jde. Wget nedělá nic jiného, než stahuje proud dat na disk - je mu srdečně putna co to je za data. Co mu server vrátí, to uloží.. No a použitý přehrávač (v tomto případě mplayer) při startu sám provádí určité detekce kterými zjištuje jaká data se mu předhazují a podle toho pak použije příslušný kodek.
file
na to řekne cro-d-dur.ogg: Ogg data, Vorbis audio, stereo, 48000 Hz, ~128000 bps, created by: Xiph.Org libVorbis I
a jde to přehrát třeba v Audacious nebo mplayeru. Ale jak se to liší od "normálního" souboru uloženém v ogg/vorbis. Prostě co to sakra je? -dumpstream -dumpfile filename
a zatím bez problémů - prostě se uloží stream tak jak je a nemusí mě zajímat jestli je to video, audio nebo v jakým je to formátu.
arecord
- ten uloží vše, co teče zvukovkou...
Tiskni
Sdílej: