Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »
Tiskni
Sdílej:
Taky by se mi nelíbílo, kdyby někdo jen tak chodil kolem baráků, bral za dveře aby zkoušel, který nemaj zamčeno....Mne by to bolo jedno iba vtedy keby to robil skrz PERL
Mne by to bolo jedno iba vtedy keby to robil skrz PERLTo bych si na něj schválně počkal, abych ho viděli při akci ^_^
Aneb, je to stejny, jako kdyz u nejakych dveri vezmu za kliku, ony se otevrou (pripadne pouziju svuj vlastni standardni klic) a ja nakouknu do bytu - pokud nic neodnesu nebo neposkodim, majitel treba ani nepozna, ze jsem tam byl.Tak tohle bych raději nezkoušel. U bytů by se to ještě třeba dalo okecat, ale pokud to zkusíš u aut, tak máš problém.
Je mi ho celkem líto...
Vlastně ani nic moc neudělal... Pokud jsem to dobře pochopil - jen vytvořil a spustil script,který hledal po netu windows PC,které mají k nějaké službě (Samba,VNC,RDP,Telnet?) prázdné heslo a na ty PC se script připojoval. Nic víc nedělal,jen měl smůlu,že se script připojil na PC vlády ... Nebo se mýlím?
Nějak se mi nezdá,že za tohle dostal trest 70let...
Holt v Americe je vše možné...
Nic víc nedělal,jen měl smůlu,že se script připojil na PC vlády …
Bohužel pro něj to nejspíš zase až taková smůla nebyla:
He [McKinnon] claims his motivation […] was to find evidence of UFOs, antigravity technology, and the government suppression of “Free Energy”, all of which he claims to have proven through his actions.
Je to sice průhledný pokus o to vyhnout se zodpovědnosti, na druhou stranu si nedovedu představit, že by se k něčemu takovému veřejně přiznával, kdyby skutečně jen naivně spustil skript.
Jinak ale musím souhlasit, sedmdesátiletý trest je za něco takového mírně řečeno úchylný, nedej bože na Guantanamu. Ono se totiž na obětního beránka ukazuje snadno, zvláště když je třeba zastřít pochybení na své straně: vládní počítače by měly počítat s rafinovanějšími pokusy o vniknutí.