abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:22 | Komunita

    V Praze probíhá Flock 2026, tj. konference pro přispěvatele a příznivce Fedory. Přednášky lze sledovat také na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:00 | Nová verze

    Node-RED (Wikipedie, GitHub), webová aplikace postavená na Node.js pro vizuální programování a propojování hardwarových zařízení, API a online služeb, byl vydán ve verzi 5.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 02:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.27.0 FreeRDP, tj. svobodné implementace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Opraveno bylo 5 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:11 | Komunita

    Řídící výbor GCC schválil záměr do GCC začlenit backend WebAssembly.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    14.6. 21:00 | Nová verze

    Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.0 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.1. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a časem také na Linux Kernel Newbies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.6. 13:33 | Zajímavý software

    Cheat Engine (Wikipedie) je s verzí 7.7 k dispozici už také pro Linux. Jedná se o proprietární skener/debugger paměti používaný především k cheatování v počítačových hrách.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    13.6. 15:22 | IT novinky

    Vláda USA nařídila společnosti Anthropic pozastavit přístup k modelům Fable 5 a Mythos 5 pro všechny cizince, včetně zaměstnanců Anthropicu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    13.6. 02:22 | Nová verze

    Společnost Murena představila (YouTube) novou verzi 4.0 mobilního operačního systému /e/OS (Wikipedie) založeného na Androidu a LineageOS bez aplikací a služeb od Googlu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.6. 16:33 | Bezpečnostní upozornění

    V Arch User Repository (AUR) bylo kompromitováno přes 400 opomíjených balíčků (jejich seznam). Útočník do nich začlenil škodlivý npm balíček atomic-lockfile, který krade citlivá data uživatelů. Publikována byla předběžná analýza spouštěného malwaru deps.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    12.6. 11:33 | Nová verze

    Homebrew, správce balíčků nejen pro macOS, byl vydán ve verzi 6.0.0 (seznam změn). Hlavními novinkami jsou bezpečnostní mechanismus tap trust kvůli důvěryhodnosti závislostí, vylepšení sandboxingu na Linuxu, interní JSON API nebo zlepšení výkonu.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1914 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Aktuální zápisy


    Příprava na diplomku

    3.10.2005 12:38

    Asi tak bych nazval včerejší odpolední session s mým milovanýcm hroznýšem ;-)

    Jako Bc. diplomku budu dělat v Pythonu (s použitím wxPythonu) multiplatformní aplikaci pro Linux/Mac OS X/Windows, která bude v podstatě PC alternativou tohoto.

    Během odpoledne mě napadlo, že je docela zbytečné pouštět K3B (či jiný GUI nástroj) pokaždé, když chci jen smazat CD/DVD-RW a že psát cdrecord -eject blank=fast se mi taky nechce. A tak že si tedy napíšu shellový sript, který mi to ulehčí. Začal jsem psát program, ale protože s Pythonem jsem větší kamarád, za chvíli se mi poněm začalo stýskat. A proč vlastně ne, že? Stejně s ním teď "strávím mládí", tak co bych ho trochu neprohnal :-) A tak vzniklo toto. Nakopírovat (nalinkovat) do /usr/local/bin a pak blank -h pro nápovědu.

    P.S.: Já vím, žádná převratná funkce ani programátorský orgasmus. Ale chtěl jsem se podělit, třeba pomůže.

           

    Hodnocení: -

    zatím nehodnoceno
            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    3.10.2005 19:59 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše geniální
      mike@lion:~/tmp> tar -tvjf blank.tar.bz2
      -rw-r--r-- android/android 18009 2005-10-02 17:52:31 COPYING
      -rwxrwxr-x android/android  3011 2005-10-02 20:25:00 blank
    
    Nevím proč, ale nějak mi to připomíná (nejen tohle, i samotný skript) tu GNU verzi Hello, World… :-)
    Daniel Kvasnička ml. avatar 4.10.2005 10:27 Daniel Kvasnička ml. | skóre: 52 | blog: The Joys and Sorrows of Being an IT Freak | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: geniální
    ha, prava...:)
    FSF: “screw you for not wanting the stuff we produce”, People: “screw you for not producing the stuff we want."
    Daniel Kvasnička ml. avatar 4.10.2005 10:56 Daniel Kvasnička ml. | skóre: 52 | blog: The Joys and Sorrows of Being an IT Freak | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: geniální
    ulevilo se vam?
    FSF: “screw you for not wanting the stuff we produce”, People: “screw you for not producing the stuff we want."
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.