Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Chtěl jsem sem dát zpávičku odkazující na tento článek na LINUXTODAY.COM, ale byl jsem s ohromující krátkozrakostí admina odmítnut, že prý "jsme server o linuxu".
Abyste se toho článku nebáli jako čert kříže, tak naznačím, že je o tom, proč se Microsoft bojí OASIS a odvážně se v něm špekuluje o tam, jak se Microsoft postaví k distribuci Windows Vista a jaký to bude mít dopad na Linux a jemu příbuzné.
Myslím, že pro člověka který trošku sleduje svět za hranicemi dosahu šňůry jeho klávesnice je to nad míru zajímavý článek.
Tiskni
Sdílej:
Drtiva vetsina tech stroju ma na svem disku Windows. To se mi nelibi, i kdyz v nekterych pripadech chapu, ze konverze neni tak jednoducha, jak si nekdy myslime.Co se týče převahy windows na desktopech, není to jedno? Každý ať si používá to, co se mu líbí a co mu vyhovuje, ne? Když se tobě nelíbí, že většina lidí používá doma windows, musíš se s tím nějak vyrovnat ty. Ale znásilňovat uživatele k nějaké konverzi, o kterou nestojí, protože se někomu jinému nelíbí, co používají? Kde to jsme?
FLAMEWAR nevyvolava CLANEK, ale CLOVEK..A ten člověk reaguje na co? Že by na ten článek? Že by kvůli tomu, že téma článku je pro něj dostatečným motivem k nadávání?
...jestli nekdo se o ni chce bavit stylem "sou to k****i" apod., pak ja za to nemuzu.Nejde o to, kdo za to může. Jde o to, jak tomu zabránit. Neschvalování takových zpráviček bylo s ohledem na zaměření portálu vyhodnoceno jako nejlepší řešení.
Brian Proffitt rozvíjí na Linuxtoday odvážné avšak (někdy znepokojivě) realistické teorie o tom, jak se Microsoft rozhodne distribuovat Windows Vista.tak si predstavim, ze je to o tom, jak se bude distribuovat nova verze windows. Meli jsme mezi adminy dlouhou debatu, co se zpravickami Microsoftu a nas konzensus znel, ze nebude-li zde naprosto jasna souvislost s Linuxem, tak je budeme mazat. Robert napsal hezky vysvetlujici text, ja jej bohuzel nemel po ruce, kdyz jsem zpravicku mazal.