Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
WordPress je asi nejpopulárnějším open source blogovacím nástrojem, nicméně pokud se někdo z vás někdy pokusil dělat s WP něco víc, než ho jen stáhnout, nahodit nějaké pěkné téma a vesele blogískovat, tak asi moc nadšen nebyl.
Na objektový kód narazíte jen výjimečně (měli by si nabrnknout Radka Hulána, aby jim tam nějaký dodal), většinou potkáte jen volání funkcí rozházená mezi HTML tagy. To by samo o sobě ve většině případů v praxi ani tak vadit nemuselo, ta pravá chuťovka přijde až když se pustíte do tvorby vlastního tématu. Tak třeba otevřený <div>
v souboru s hlavičkou s tím, že se uzavře v jiném includovaném souboru a podobné prasárny.
Protože občas dělám web, na který je pro mě výhodné podobný CMS použít, začal jsem se shánět po něčem přívětivějším a vzpomněl jsem si na Jaws, o kterém jsem tu už jednou psal a dokonce se neprozřetelně zmínil, že pracuju na české lokalizaci – ta šla nakonec k ledu. Nicméně právě ten den, co jsem o Jaws meditoval, mě kontaktoval Jirka Němec alias BluPix, jestli tu lokalizaci někde nemám, že už taky něco přeložil. Přiznal jsem se, že jsem se na to tehdy nakonec vykašlal, ale zároveň se ve mě probudila naděje, že ve dvou bychom to mohli někam dotáhnout. Co ve dvou, může nás být klidně více, pokud má někdo zájem. Jirka vytvořil pro lokalizaci projekt na Google Code, kde je možné sosnout aktuální verzi z SVNka a když bude mít někdo vážný zájem pomoci s překladem, může kontaktovat mě (nebo Jirku...doufám a přidáme ho jako ownera projektu. http://code.google.com/p/jaws-cs/
Tiskni
Sdílej: