Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »a jeste to neni vsechno, este planuju televizni kartu a k tomu bude potreba i naka antena se zesilovacem. to budou tak dalsi tri. ale uz sem o tom psal ve svym poslednim nebo predposlednim blogu, ze by mozna vyslo nastejno koupit stroj novej, ale neznackovej, lety neproverenej. ale tam by me stejne asi v zakladu nedali takovej disk, grafiku a vypalovacku jakou bych si predstavoval ...
nesnasim nase pc v obyvaku, svyho casu spickovej stroj za 30 tisic. je to hlucna bestie co si nezada s vysavacem a o naky skladnosti a dobrym vzhledu se taky mluvit neda. a uz z ni je puvodni akorat skrin se zdrojem a deska. vsecko ostatni uz bylo meneny za ucelem prodlouzeni zivotaschopnosti.
jestli ho budem nekdy necim v budoucnu nahrazovat, asi to nebude zadna skladacka ale spis naky jednotny reseni od jednoho vyrobce typu dell nebo ibm. z vysavacu v sedivy plechovy skatuli uz mam v rohu pod oknem vyskladanou peknou hromadu, myslim, ze dalsi takovy PC uz nechci. s nejvetsi pravdepodobnosti dalsi prirustek do sbirky bude PC-nekompatibilnikdyz terminal tak akorat doma - v jedny mistnosti vykonejsi pc a v druhy k nemu ethernetem pripojeny tohle PII jako X terminal (muze bejt i bezdiskovej, zaridit to treba pomoci LTPS projektu). ale chce to mistni sit, takle na dalku to nebude nikdy ono - pomaly odezvy a nemaly postranni naklady s tim spojeny. navic se asi moc lidi nenajde ...
ja vubec sbiram leccos co jen tak nikdo nema. stanice sgi o2 na aukru za 1500,- me vyklouzla, ale tu zipku a datku paskovou mechaniku sezenu ikdyby cert na koze jezdil. doma uz mam 4 scsi disky a 2x rychlostni scsi vypalovacku ze starejch casu. kdybych sehnal cartridge na cd (system cd caddy) moh bych ji i pouzivat
ale nabidnout me funkcni amigu 4000 nebo sgi o2 (ktery me proklouzlo mezi prsty na aukru) tak beru vsema deseti
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Tiskni
Sdílej: