Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Přemýšlíte, jak začít prázdniny? Už v úterý 1. července se bude konat Virtuální Bastlírna, tedy online setkání bastlířů, techniků, vědců i akademiků, kde se ve volné diskuzi probírají novinky ze světa techniky, ale i jiných zajímavých témat.
Za poslední měsíc jsme byli svědky plamenů několika raket. Zatímco malá raketa od Hondy se úspěšně vznesla a opět přistála, raketa od SpaceX se rozhodla letět všemi směry najednou. Díkybohu méně … více »Ábíčko nebo Root by jistě autory uvítali.Nebo LinuxEXPRES a OpenOffice.cz
Obecně je v linuxové komunitě spíše úpadkový trend, posilují se blbnávody pro ubunťáky a řešení pravých linuxáckých záležitostí s větší uživatelskou přívětivostí nejsou potřeba.On se hlavně Linux posunul už někam úplně jinam, než býval před nějakými 10-15 lety. Dřív táhly hardcore návody na to, jak v Linuxu něco rozchodit. Dnes se řeší, jestli zvolit to či ono desktopové prostředí, jaká aplikace je nejlepší na nějakou běžnou činnost nebo jestli jsou Smart Scopes v Ubuntu zajímavá funkce pro uživatele nebo šmírácký reklamní systém. Hardcore věci mají pořád svou cílovou skupinu, ta je ale výrazně užší než dřív, protože jde většinou o velmi specializované věci. O tom by se dalo psát velmi dlouze a jsou na to různé názory.
Proč nepíšeš jinde?abc, root, linuxexpres ale nejsou linuxovske portaly. To je takova vsehochut, navic si nemyslim ze by zrovna umiraly. Ale ta vsehochut je ten problem, proc by mel nekdo psat nejak ryze linuxovsky clanek , ktery by pak zapadl nekam mezi 186. a 187. pokracovani historie pocitacovych her?
Linuxexpresno na něm se objevila první "recenze" openSUSE 13.1 od Jelcina a jen takový odvar nic jiného.
tři kousky google adsenseProč si blokovat kus prohlížeče když to jde jinak a v klidu s ad-blockem/noscript?
Na ábíčku jsou snad jen tři kousky google adsense a vždy mě to odkazuje na sexy asijské kočičky, takže zdejší reklamu mám rádGoogle pouziva personalizovane reklamy podle vyhledavanych / navstevovanych stranek uzivatele
Kdybych mel delat LS jen pro penize, tak jsem jej uz davno prodal.oni vám to tu viacerí nepochopia
ten zakopany pes je ve slove publikovat. Napst na svem wordpress-blogu par vykriku je neco jineho nez sestavit clanek, ktery ma jasnou strukturu, kazdy rozezna o co jde, co jsou vychozi premisy, kam chce autor dojit, co chce zduvodnit, ukazat.
A jsme presne u jadra problemu. Pokud budu chtit psat clanek ne web urovne roota, nebo abclinuxu, musi mit clanek urcitou kvalitu (to je dobre).
Ja jsem zvykli psat bez carku a hacek. Taky obcas delam pravopisne chyb (jsem prase, vim to ). To mi nikde nebudou tolerovat.
Vsude taky chteji "sloh okolo". Ja jsem zvykli napsat "nefungovalo mi X, vyresil jsem ho: 1)aaa 2)bbb ..."
a kdo potrebuje tak to podle navodu zprovozni taky.
Sam jsem kolikrat byl vdecny za takto slohove jednoduchy, ale obsahove spravny navod.
Tiskni
Sdílej: