Fedora Magazine informuje o Shell & Display Next hackfestu zaměřeném na vylepšení podpory HDR, VRR a dalších grafických technologií na Linuxu. Hackfest proběhne 24. až 26. dubna v Brně.
Společnost Razer představila svou novou bezdrátovou myš Razer Viper Mini Signature Edition. Je z hořčíkové slitiny a váží pouze 49 gramů. Její cena je 279,99 dolarů (6 tisíc korun).
O víkendu probíhá v Bruselu konference FOSDEM 2023 (Free and Open source Software Developers’ European Meeting). Program konference je velice nabitý: 34 místností, 63 tracků, 787 přednášejících, 775 přednášek, prezentací a workshopů. Sledovat je lze i online. K dispozici budou jejich videozáznamy. Aktuální dění lze sledovat na sociálních sítích.
Ronin byl vydán ve verzi 2.0.0. Jedná se o sadu nástrojů napsaných v Ruby určených pro výzkumníky a vývojáře v oblasti počítačové bezpečnosti. Ronin lze přirovnat k Metasploitu.
Od 9. února nebude podporován bezplatný přístup k Twitter API.
Byla vydána nová verze 1.75 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.75 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Tomáš Matějíček vydal nové verze živé linuxové distribuce Slax: 15.0.1 založenou na Slackware-current a 11.6.0 založenou na Debianu 11.6 Bullseye. S novou verzí souborového systému DynFileFS.
The Document Foundation oznámila vydání nové major verze 7.5 svobodného kancelářského balíku LibreOffice. Podrobný přehled nových vlastností i s náhledy v poznámkách k vydání (cs) nebo také na Youtube a PeerTube.
Penpot je open source webová platforma pro designování a prototypování. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MPL-2.0 (Mozilla Public License 2.0). Včera vydána verze 0.17 byla prohlášena za první stabilní verzi (Twitter). Videoukázky na YouTube.
Po půl roce od vydání verze 2.36 byla vydána nová verze 2.37 knihovny glibc (GNU C Library). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Tiskni
Sdílej:
Ábíčko nebo Root by jistě autory uvítali.Nebo LinuxEXPRES a OpenOffice.cz
Obecně je v linuxové komunitě spíše úpadkový trend, posilují se blbnávody pro ubunťáky a řešení pravých linuxáckých záležitostí s větší uživatelskou přívětivostí nejsou potřeba.On se hlavně Linux posunul už někam úplně jinam, než býval před nějakými 10-15 lety. Dřív táhly hardcore návody na to, jak v Linuxu něco rozchodit. Dnes se řeší, jestli zvolit to či ono desktopové prostředí, jaká aplikace je nejlepší na nějakou běžnou činnost nebo jestli jsou Smart Scopes v Ubuntu zajímavá funkce pro uživatele nebo šmírácký reklamní systém. Hardcore věci mají pořád svou cílovou skupinu, ta je ale výrazně užší než dřív, protože jde většinou o velmi specializované věci. O tom by se dalo psát velmi dlouze a jsou na to různé názory.
Proč nepíšeš jinde?abc, root, linuxexpres ale nejsou linuxovske portaly. To je takova vsehochut, navic si nemyslim ze by zrovna umiraly. Ale ta vsehochut je ten problem, proc by mel nekdo psat nejak ryze linuxovsky clanek , ktery by pak zapadl nekam mezi 186. a 187. pokracovani historie pocitacovych her?
Linuxexpresno na něm se objevila první "recenze" openSUSE 13.1 od Jelcina a jen takový odvar nic jiného.
tři kousky google adsenseProč si blokovat kus prohlížeče když to jde jinak a v klidu s ad-blockem/noscript?
Na ábíčku jsou snad jen tři kousky google adsense a vždy mě to odkazuje na sexy asijské kočičky, takže zdejší reklamu mám rádGoogle pouziva personalizovane reklamy podle vyhledavanych / navstevovanych stranek uzivatele
Kdybych mel delat LS jen pro penize, tak jsem jej uz davno prodal.oni vám to tu viacerí nepochopia
ten zakopany pes je ve slove publikovat. Napst na svem wordpress-blogu par vykriku je neco jineho nez sestavit clanek, ktery ma jasnou strukturu, kazdy rozezna o co jde, co jsou vychozi premisy, kam chce autor dojit, co chce zduvodnit, ukazat.
A jsme presne u jadra problemu. Pokud budu chtit psat clanek ne web urovne roota, nebo abclinuxu, musi mit clanek urcitou kvalitu (to je dobre).
Ja jsem zvykli psat bez carku a hacek. Taky obcas delam pravopisne chyb (jsem prase, vim to ). To mi nikde nebudou tolerovat.
Vsude taky chteji "sloh okolo". Ja jsem zvykli napsat "nefungovalo mi X, vyresil jsem ho: 1)aaa 2)bbb ..."
a kdo potrebuje tak to podle navodu zprovozni taky.
Sam jsem kolikrat byl vdecny za takto slohove jednoduchy, ale obsahove spravny navod.