Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Tiskni
Sdílej:
Ábíčko nebo Root by jistě autory uvítali.Nebo LinuxEXPRES a OpenOffice.cz
Obecně je v linuxové komunitě spíše úpadkový trend, posilují se blbnávody pro ubunťáky a řešení pravých linuxáckých záležitostí s větší uživatelskou přívětivostí nejsou potřeba.On se hlavně Linux posunul už někam úplně jinam, než býval před nějakými 10-15 lety. Dřív táhly hardcore návody na to, jak v Linuxu něco rozchodit. Dnes se řeší, jestli zvolit to či ono desktopové prostředí, jaká aplikace je nejlepší na nějakou běžnou činnost nebo jestli jsou Smart Scopes v Ubuntu zajímavá funkce pro uživatele nebo šmírácký reklamní systém. Hardcore věci mají pořád svou cílovou skupinu, ta je ale výrazně užší než dřív, protože jde většinou o velmi specializované věci. O tom by se dalo psát velmi dlouze a jsou na to různé názory.
Proč nepíšeš jinde?abc, root, linuxexpres ale nejsou linuxovske portaly. To je takova vsehochut, navic si nemyslim ze by zrovna umiraly. Ale ta vsehochut je ten problem, proc by mel nekdo psat nejak ryze linuxovsky clanek , ktery by pak zapadl nekam mezi 186. a 187. pokracovani historie pocitacovych her?
Linuxexpresno na něm se objevila první "recenze" openSUSE 13.1 od Jelcina a jen takový odvar nic jiného.
tři kousky google adsenseProč si blokovat kus prohlížeče když to jde jinak a v klidu s ad-blockem/noscript?
Na ábíčku jsou snad jen tři kousky google adsense a vždy mě to odkazuje na sexy asijské kočičky, takže zdejší reklamu mám rádGoogle pouziva personalizovane reklamy podle vyhledavanych / navstevovanych stranek uzivatele
Kdybych mel delat LS jen pro penize, tak jsem jej uz davno prodal.oni vám to tu viacerí nepochopia
ten zakopany pes je ve slove publikovat. Napst na svem wordpress-blogu par vykriku je neco jineho nez sestavit clanek, ktery ma jasnou strukturu, kazdy rozezna o co jde, co jsou vychozi premisy, kam chce autor dojit, co chce zduvodnit, ukazat.
A jsme presne u jadra problemu. Pokud budu chtit psat clanek ne web urovne roota, nebo abclinuxu, musi mit clanek urcitou kvalitu (to je dobre).
Ja jsem zvykli psat bez carku a hacek. Taky obcas delam pravopisne chyb (jsem prase, vim to ). To mi nikde nebudou tolerovat.
Vsude taky chteji "sloh okolo". Ja jsem zvykli napsat "nefungovalo mi X, vyresil jsem ho: 1)aaa 2)bbb ..."
a kdo potrebuje tak to podle navodu zprovozni taky.
Sam jsem kolikrat byl vdecny za takto slohove jednoduchy, ale obsahove spravny navod.