Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Vědom si nejsem, co nVidiácký blob je?To je prosím nejvýkonnější (zároveň spolehlivé) řešení pro 3d v linuxu :)
celková spotřeba takové sestavy (nforce 8200 + 45 W TDP CPU + RAM + 3.5" disk + klasická mechanika) se při plném zatížení blíží 140 WTak to ti nežeru...
Tak pardón to jsem si blbě zapamatoval. Ke 140 W se blížilo čtyřjádro 95 W TDP s nforce 8200 (se 780G těsně nad 140 W). Dvoujádro 45 W TDP mělo špičku těsně nad 100 W. Takže zdroj by stačil řekněme 120 W. Ale zbytek řekl bych platí.
Zdroj v testu byl Corsair CMPSU-520HX. Tak trochu s kanónem na vrabce, ale účinnost při dané zátěži těsně nad 80 % není zase až taková katastrofa řekl bych.
Ale jestli dokážete http://www.alza.cz/zotac-gf8200-c-e-d142811.htm spolu s http://www.alza.cz/amd-sempron-140-d129363.htm (nebo s taktéž 45W Athlonem II X4 600e, to už je pak skoro jedno) nacpat alespoň do http://www.alza.cz/inwin-inbm-639-mini-d100009.htm, nebo lépe do http://www.alza.cz/cfi-a6719-slim-black-d125975.htm, http://www.alza.cz/akasa-enigma-mini-itx-d102643.htm, případně jiné podobné bedýnky... Tak sem s návodem.
Tak ona mini ITX deska se dá sehnat i s GeForce 9300 a intelským soketem 775: ZOTAC GeForce 9300-ITX WiFi. Takže pokud to dokážeš i s přiměřeným chladičem CPU namačkat do příhodný bedýnky...
mně by ta rozměrová výhoda (nemluvě o spotřebě) za těch 1900 stála.Nezapomeň odečíst tu DVD mechaniku. Samozřejmě tuším odlišné nároky, ale on ten CPU není pomalejší trošku, ale o dost... takže když by člověk chtěl dělat něco, co trošku toho cpu výkonu potřebuje, hned by to pocítil. Osobně teda preferuju otevřné možnosti do budoucna (proto jsem zmínil tu možnost přidání nebo výměny komponent), abych pak nelitoval...
Nezapomeň odečíst tu DVD mechaniku.
A to jako proč? V tom ASRocku obsažená je a tudíž jsem ji dal i do desktopu. Proč bych ji tedy měl odečítat?
Stejná kapacita RAM, stejná kapacita disku, celkem dost podobný čipset, stejný typ mechaniky. Liší se prakticky jenom CPU, bedna a zdroj. Jinak bych si to netroufnul porovnávat.
Nezapomeň odečíst tu DVD mechaniku.Kdo dneska potrebuje CD/DVD mechaniku?
Já! (Ale disketovou mechaniku jsem už vyměnil za čtečku paměťových karet.).
akcelerovaně FullHDCo s tím furt všichni máte? Tak prostě něčumte na tak kravská rozlišení, ne?
a současně ve vysokém rozlišení (třeba i 1080p)A to nejde přepnout?
Má plasmovou fullHD televizi...
Půjdu do MB s nVidia 8300 a k tomu AMD Sempron LE-140. Chipsetům (hlavně GPU) od AMD zatím nevěřím, do toho s radeonem 4200 bych jinak možná i šel.Teda nevim. Desktop takto stavět před obrazovku. Na to mi přijdou jiné vhodné zařízení.
kvalitanikde. Zato já tam kolem loga Nova vidím jasné frekvenční rezonanční záchvěvy.
Naprostý souhlas. Taky se chystám stavět "linuxový počítač".
Ten "linuxovej počítač" budu stavět až za pár měsíců. Protože teď nejsou money, money.
Ale už teď můžu s jistotou říct, že se ten PC bude skládat ze skříně (case), zdroje, základní desky, mikroprocesoru...
Upřímně, kde s Linuxem nejsou problémy?Z mých zkušeností až na vyjímky skoro nikde.
Linux skutečně rozchodí lecjaký hw, ale někdy je to docela masochistické a časově náročné to rozcházet.Vzácně. Rok 1998 je hodně dávno.
Chci Linux a nechci problémyA co tak hodinky s vodotryskem? Člověk nemůže mít furt všechno.
donutí Linux přehodnotit vztah GPL × binární driveryJen taková technická: Kefalín, a co si jako představujete pod pojmem
Linux přehodnotí vztah?
Tiskni
Sdílej: