Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Vědom si nejsem, co nVidiácký blob je?To je prosím nejvýkonnější (zároveň spolehlivé) řešení pro 3d v linuxu :)
celková spotřeba takové sestavy (nforce 8200 + 45 W TDP CPU + RAM + 3.5" disk + klasická mechanika) se při plném zatížení blíží 140 WTak to ti nežeru...
Tak pardón to jsem si blbě zapamatoval. Ke 140 W se blížilo čtyřjádro 95 W TDP s nforce 8200 (se 780G těsně nad 140 W). Dvoujádro 45 W TDP mělo špičku těsně nad 100 W. Takže zdroj by stačil řekněme 120 W. Ale zbytek řekl bych platí.
Zdroj v testu byl Corsair CMPSU-520HX. Tak trochu s kanónem na vrabce, ale účinnost při dané zátěži těsně nad 80 % není zase až taková katastrofa řekl bych.
Ale jestli dokážete http://www.alza.cz/zotac-gf8200-c-e-d142811.htm spolu s http://www.alza.cz/amd-sempron-140-d129363.htm (nebo s taktéž 45W Athlonem II X4 600e, to už je pak skoro jedno) nacpat alespoň do http://www.alza.cz/inwin-inbm-639-mini-d100009.htm, nebo lépe do http://www.alza.cz/cfi-a6719-slim-black-d125975.htm, http://www.alza.cz/akasa-enigma-mini-itx-d102643.htm, případně jiné podobné bedýnky... Tak sem s návodem.
Tak ona mini ITX deska se dá sehnat i s GeForce 9300 a intelským soketem 775: ZOTAC GeForce 9300-ITX WiFi. Takže pokud to dokážeš i s přiměřeným chladičem CPU namačkat do příhodný bedýnky...
mně by ta rozměrová výhoda (nemluvě o spotřebě) za těch 1900 stála.Nezapomeň odečíst tu DVD mechaniku. Samozřejmě tuším odlišné nároky, ale on ten CPU není pomalejší trošku, ale o dost... takže když by člověk chtěl dělat něco, co trošku toho cpu výkonu potřebuje, hned by to pocítil. Osobně teda preferuju otevřné možnosti do budoucna (proto jsem zmínil tu možnost přidání nebo výměny komponent), abych pak nelitoval...
Nezapomeň odečíst tu DVD mechaniku.
A to jako proč? V tom ASRocku obsažená je a tudíž jsem ji dal i do desktopu. Proč bych ji tedy měl odečítat?
Stejná kapacita RAM, stejná kapacita disku, celkem dost podobný čipset, stejný typ mechaniky. Liší se prakticky jenom CPU, bedna a zdroj. Jinak bych si to netroufnul porovnávat.
Nezapomeň odečíst tu DVD mechaniku.Kdo dneska potrebuje CD/DVD mechaniku?
Já! (Ale disketovou mechaniku jsem už vyměnil za čtečku paměťových karet.).
akcelerovaně FullHDCo s tím furt všichni máte? Tak prostě něčumte na tak kravská rozlišení, ne?
a současně ve vysokém rozlišení (třeba i 1080p)A to nejde přepnout?
Má plasmovou fullHD televizi...
Půjdu do MB s nVidia 8300 a k tomu AMD Sempron LE-140. Chipsetům (hlavně GPU) od AMD zatím nevěřím, do toho s radeonem 4200 bych jinak možná i šel.Teda nevim. Desktop takto stavět před obrazovku. Na to mi přijdou jiné vhodné zařízení.
kvalitanikde. Zato já tam kolem loga Nova vidím jasné frekvenční rezonanční záchvěvy.
Naprostý souhlas. Taky se chystám stavět "linuxový počítač".
Ten "linuxovej počítač" budu stavět až za pár měsíců. Protože teď nejsou money, money.
Ale už teď můžu s jistotou říct, že se ten PC bude skládat ze skříně (case), zdroje, základní desky, mikroprocesoru...
Upřímně, kde s Linuxem nejsou problémy?Z mých zkušeností až na vyjímky skoro nikde.
Linux skutečně rozchodí lecjaký hw, ale někdy je to docela masochistické a časově náročné to rozcházet.Vzácně. Rok 1998 je hodně dávno.
Chci Linux a nechci problémyA co tak hodinky s vodotryskem? Člověk nemůže mít furt všechno.
donutí Linux přehodnotit vztah GPL × binární driveryJen taková technická: Kefalín, a co si jako představujete pod pojmem
Linux přehodnotí vztah?
Tiskni
Sdílej: