Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Tiskni
Sdílej:
Bejvávalo. Rád věřím, že nejnovější z nejnovějších chipsetů fungují, ale faktem je, že grafika Intel starší než cca 3 roky zpátky už pod dnešním Linuxem nefunguje. (A co čert nechtěl, ten slavný bug už byl portovaný i do OpenSolarisu a FreeBSD, jak napovídá Google.)
S kterým distrem? Opravdu fungují včetně KMS, Plymouthu atd.?
KMS funguje? Opravdu to nezamrzne ani při přehrávání kvalitního videa, prohlížení velkých (víc než 5000x5000) obrázků nebo po mnoha hodinách uptime? No pokud ne, asi je to v pořádku. Pokud vím, problém se týká starších karet 855GM/GMe. To jsem koneckonců v původním příspěvku naznačoval. Novější spoustě lidí fungují dobře.
<hloupost>A OpenSSL klíčů tam je a) 32768 nebo b) už konečně víc?</hloupost>
aticonfig
?
Jsem s NVidií naprosto spokojený a ATI neznám, takže nemůžu srovnávat. Ale podle toho, jak často všude vidím NVidia sucks, bych tipoval, že stížnosti na ATI taky občas můžou být přehnané. Jasně, někdy prostě nějaký kus hardware stojí za houby.
Já mám například nejhorší zkušenosti s WiFi hardwarem Atheros. Nikomu bych tento chipset nedoporučil. Podle mě je nejhorší na světě, jsou pro něj drivery plné chyb, které v Linuxu prakticky nefungují (zatímco na OpenBSD tohle mají v pořádku...) a celkově nesahá Intelu ani po kotníky.
No jo, jenže teď se tu vyrojí deset lidí, kteří budou křičet, jak Atheros rulezzz. Může to být tentýž problém — špatný kus hardware ve špatné době na špatném místě.