Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »V předchozím blogpostu jsem popisoval migraci svého notebooku na XFCE. Nyní se zaměřím na fallback mód GNOME 3. Ten sice na první pohled vypadá hrozně, ale díky klávese ALT to není zas taková hrůza. Aktivní uživatelé GNOME 3 to pravděpodobně dávno vědí, mnozí další o tom již slyšeli, ostatní se to třeba dozví až zde. GNOME 3 fallback mód si totiž, alespoň prozatím, drží většinu funkčnosti panelu klasického GNOME 2.3X.
Změna barvy, velikosti, přesun panelů a appletů, jejich přidávání, editace a mazání. O tom všem jsem si myslel, že je s novým GNOME ztraceno. Ať jsem pravým myšem klikal na jakýkoli applet na panelech fallback módu, nic se nedělo. To jsem ale netušil, že pánové z Red Hatu si s námi hrajou na kočku a myš. Nově totiž nestačí klik pravým myšem, nyní musíte nejdříve stisknout klávesu ALT, a až poté kliknout pravým tlačítkem myši.
Tedy ALT+Pravý myš.
(Omlouvám se těm, které irituje termín pravý myš.)
Na přiložených obrázcích z upgradu GNOME na notebooku mého otce je jasně vidět, že se toho ve skutečnosti moc nezměnilo. Asi nejhorší je výchozí vzhled panelu, ale ten lze bez problému změnit. Druhá věc, na kterou jsem alergický, je motiv Adwaita. Žádné jiné GTK3 motivy jsem zatím v repozitářích Debianu nenašel, a motivy stažené a nakopírované do /usr/share/themes sice systém obarví, ale na úkor ovládacích prvků. Buď chybí nějaká ta knihovna, úprava některého z konfiguráků, anebo úplně jiná maličkost. Ať tak či tak, je mi to jedno. Já to koneckonců používat nebudu a otci je vzhled naštěstí úplně ukradený. Přinejmenším ho nebude fakt, že fallback panel nevypadá tak kompaktně jako jeho předchůdce z klasického GNOME, tížit jako mě.
Tiskni
Sdílej:
Unico GTK3 engine version 1.0.1 or later
GTK2 engine Murrine 0.98.1.1 or later
GTK2 pixbuf engine or the gtk(2)-engines package
Tedy ALT+Pravý myš. (Omlouvám se těm, které irituje termín pravý myš.)Mě spíš irituje ta kombinace neintuitivnosti a uživatelské nepříjemnosti. Zatímco klasické prostřední tlačítko fungovalo k přetažení těch objektů, alt+pravé nefunguje, ale otevře speciální takto schovanou nabídku. Tudíž k přesunutí jednoho objektu je na mém notebooku s trackopointem je potřeba najet na daný objekt a stisknout alt a pravé tlačítko (pocaď OK), obojí pustit, najet myší na dotyčnou položku, kliknout, najet zpátky, chytit objekt, a pak ho teprve přesunout. Z toho by se jeden po.... Jediná výhoda je, že by to moje matka zvládla jen s velkým úsilím, a tak by si nikdy nepřeházela ikonky omylem.
budu muset přítelkyni na notebooku upgradovat
Stáhnout porno v HD?