Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Zdravím,
Když jsem naposledy FLASHoval BIOS u svého Aceru, vytvořil jsem si na to speciální Live CD, založené na Windows PE (utility pro vytvoření CD jsou zdarma ke stáhnutí z webu MS), do nějž jsem integroval tu Acerovskou utilitku pro FLASH BIOSu.
Poté již stačilo systém vypálit na CD, nabootovat z něj (napsal jsem si script, který po nabootování přímo spustil tu utilitu), připojit FLASHku, v menu té utility zvolit soubor s BIOSem na FLASHce a kliknout na "FLASH".
Jelikož ISO obraz tohoto CD měl pár desítek MB, plánoval jsem jej uveřejnit na webu, ale jelikož jsem si myslel, že by to stejně nikdo nevyužil, nakonec z toho sešlo...
Live CD, založené na Windows PEbartPE popř. upravené UBCD4WIN to umí také. Možná (musím se kouknout) zda HIRENS.bootCD to nemá také. Ale myslím, že v klidu by stačilo mít WINFLASH někde na disku včetně nového BIOSu nabootovat Hirens do módu MINI-XP a pustit přímo ten Winflash z HDD.
Moc bych neriskoval pac flashovaci utilita casto je naprogramovana pro pouziti v OS co je v notebooku predinstalovana. V Live edicich windows asi fungovat bude, ale opravdu bych to neriskoval.
Ne neumí.
Ten Acerovský bastl vyžaduje právo na zápis do (tuším) %Windir%, což je u BartPE a podobných docela problém.
No jako s kazdym notebookem. Widle zajebany crapwarem musi pryc.
Takze sehnat si (newarezite pac licenci mate a potrebujete si udelat pouzitelny windows, system bezproblemu pak online aktivujete a zadat licencni cislo doporucuji pozdeji tj do 30 dnu a ne pri instalaci) install DVD windows potrebne edice + ovladace na hardware (zde bacha na notebooky sony - tato arogant firma neposkytuje technickou podporu ve forme ovladacu) je naprosta nezbytnost. Zrovnatak jako prevalcovat HDD samyma nulama, vytvorit nove a hlavne celistve tabulky oddilu. Na recovery oddil chcije pes ... neni k nicemu a navic upraveny install obsahuje onen crapware.
Ovladace muzete ziskat i pomoci softwaru Driver Genius tato trial licence zcela staci pac jej budete potrebovat jen jednou v originalnim systemu windows.
Nekdy pouhy restart notebooku nestaci k tomu, aby nejake hardwarove funkce (ty co popisujete) zacaly fungovat. Nez s tim zacne se rejpat tak vypnout, vyjmout akumulator, ponechat par minut bez aku a pak slozit, zapnout.
U toho BIOSu mohlo i pomoci vyjmout na delsi dobu krom akumulatoru i lithiovy clanek drzici hodiny takze treba update nebyl ani potreba. Tento clanek je dostupny obvykle pod krytem RAM modulu takze neni problem bez poruseni nejakeho zarucniho stitku tento odmontovat a clanek vyjmout.
>> Bios si aktualizaci sám načte z USB a nainstaluje.
Asus EZ Flash technologie.
poměr cena:výkon byl pro mě prostě neodolatelnýKvůli této větě jsem to dočet až do konce a co říci více? Snad jen to, že "neodolatelnost" si představuji jinak.
Oni totiz dobrovolne opustili trh. Dnes uz jim ujel vlak a tezko budou naskakovat, ale s velkou slavou vyrabi pocitace do skolek.
a poradaji nesmyslny souteze pocitace s clovekem, kde je jasny ze v ruznych ohledech nema sanci clovek a v jinych zas pocitac.
Tiskni
Sdílej: