abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:11 | Humor

    Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 10:44 | IT novinky

    Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    dnes 09:55 | IT novinky

    Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 09:33 | IT novinky

    Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 08:11 | Nová verze

    Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:55 | Nová verze

    Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:22 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:55 | Pozvánky

    Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových

    … více »
    Zdenek H. | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:55 | Komunita

    Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (58%)
     (1%)
     (9%)
     (21%)
     (4%)
     (1%)
     (2%)
     (0%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 489 hlasů
     Komentářů: 19, poslední dnes 11:32
    Rozcestník

    Zprovoznění TV karty WinFast DTV2000 H

    17.1.2007 10:17 | Přečteno: 7442× | Návody

    Konečně jsem po dlouhé době došel k řešení jak zprovoznit tuto kartu. Řešení bylo jako vždy jednoduché (lze ho najít zde v diskuzi), ale ja nějak asi špatně koukal. Proto zde uvádím v celistvé podobě jak na to. :-) Doufám že se na mě autoři v diskuzi nebudou zlobit.

    Nyní už lze např. v KdeTV, TVtime naladit analogovou TV. Problém ovšem nastává v případě restartu. Nelze pak naladit žádný program. Je nutné nastavit práva na /dev/video0 a /dev/vbi0 pomocí příkazu chmod 777. Dále pak použít příkaz modprobe tda9887.

    Aby se modul načítal při každém spuštění vložíme tda9887 do /etc/modules. Nastavení práv pro zmíněné soubory můžeme provést přiřazením uživatele do skupiny video.

    Další poznatky ohledně rozjetí digitálního příjmu (zatím neni v naší lokalitě dostupný), radia a dálkového ovladače přidám postupně. ;-)

           

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    pol128 avatar 17.1.2007 12:10 pol128 | skóre: 18
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zprovoznění TV karty WinFast DTV2000 H
    Problém s právami by mohlo napraviť pridanie užívateľov, ktorí chcú sledovať TV, do /etc/group do príslušných skupín.
    17.1.2007 13:18 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zprovoznění TV karty WinFast DTV2000 H
    Navrhuji vložit informace rovnou do sekce /hardware/pridavne-karty/televizni-karty.
    17.1.2007 15:01 myles | skóre: 8 | blog: Zápisníček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zprovoznění TV karty WinFast DTV2000 H
    Přidám až bude návod kompletní, tzn. radio, DVB, dálkové ovládání...
    17.1.2007 16:52 Honza H. | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zprovoznění TV karty WinFast DTV2000 H
    Super,moc se primlouvam za step-by-step navod, tohle zacatecnikum moc nepomuze. Urcite nejsem sam, kdo by to vazne ocenil. H.
    17.1.2007 18:04 Václav HFechs Švirga | skóre: 26 | blog: HF | Kopřivnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zprovoznění TV karty WinFast DTV2000 H
    Step-by-step návod, jak si asi představujete, podle mne více obecně napsat nejde. Autorův postup je napsaný velmi dobře a srozumitelně a obecnější postup by už byl závislý na konkrétní distribuci. A pokud by už někdo takový návod napsal, zaváděl by do některých distribucí zbytečné postupy (protože to jde rozchodit jinou, třeba snazší cestou, atd...). Ale je to jen můj názor :). Mnohem lepší jsou návody (třeba tento), které nastíní průběh řešení a konkrétní detaily v dané distribuci si už člověk vyhledá (třeba jak zkompilovat jádro s podporou X, či jestli tam už podpora X není, atd..).
    Baník pyčo!
    17.1.2007 18:08 Václav HFechs Švirga | skóre: 26 | blog: HF | Kopřivnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zprovoznění TV karty WinFast DTV2000 H
    Ještě dodám, že step-by-step návody nejsou špatné, ale člověk je musí brát s jistým zkoumavým odstupem (ne slepě kopírovat příkazy do konsole) a měly by už být na stránkách konkrétní distribuce (třeba fedora faq, gentoo wiki), ale obecné by měly vypadat třeba nějak takto (ať si je uživatel jakékoliv distribuce upraví a aplikuje).
    Baník pyčo!
    17.1.2007 18:44 Honza H. | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zprovoznění TV karty WinFast DTV2000 H
    Ja treba analog rozchodil vicemene podle tohoto prispevku. Souhlasim, ze neni nejlepsi otrocky vkladat radky do konzole, ale uvital bych treba, kdyby autor zminil, jak se pozna, ze se "po restartu správně identifikuje". Na http://www.linuxtv.org/ pisi o nutnosti stazeni firmware (to uz se vsak tyka DVB), a podobne. Osobne se mi treba nedari nainstalovat dvb-apps (konci to hlaskou Error 2).
    18.1.2007 00:45 myles | skóre: 8 | blog: Zápisníček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zprovoznění TV karty WinFast DTV2000 H
    Zde se také přidám, klidně bych mohl psát další návody ještě jednodušeji, ale nevím jak. Připadá mi, že popis je pro danou distribuci, tedy Kubuntu psán nejjednodušeji jak jde. Případné návrhy přijímám. ;)
    8.3.2007 23:27 PetrZ
    Rozbalit Rozbalit vše Problém zavedení modulu tda9887 u TV karty WinFast DTV2000 H
    Zdravím, po nainstalování balíku v4l-dvb (po rozbalení make a make install) mi u 32 bitové Fedory verze 6 u TV karty WinFast DTV2000 H nelze zavést modul tda9887, systém hlásí [root@localhost v4l-dvb-f71d56dfeb0d]# modprobe tda9887 FATAL: Module tda9887 not found.

    jinak systém kartu vidí: [root@localhost v4l-dvb-f71d56dfeb0d]# lspci 00:00.0 Host bridge: VIA Technologies, Inc. VT8377 [KT400/KT600 AGP] Host Bridge (rev 80) 00:01.0 PCI bridge: VIA Technologies, Inc. VT8237 PCI Bridge 00:0a.0 Multimedia audio controller: Creative Labs SB Live! EMU10k1 (rev 06) 00:0a.1 Input device controller: Creative Labs SB Live! Game Port (rev 06) 00:0c.0 Multimedia video controller: Conexant CX23880/1/2/3 PCI Video and Audio Decoder (rev 05) 00:0c.1 Multimedia controller: Conexant CX23880/1/2/3 PCI Video and Audio Decoder [Audio Port] (rev 05) 00:0c.2 Multimedia controller: Conexant CX23880/1/2/3 PCI Video and Audio Decoder [MPEG Port] (rev 05)

    Nemáte někdo tušení, kde by mohl být problém? Díky moc!
    12.3.2007 13:46 myles | skóre: 8 | blog: Zápisníček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém zavedení modulu tda9887 u TV karty WinFast DTV2000 H
    Modul v tomto jadre proste neni. Zkus pouzit tento modul modprobe tuner secam=d nebo je moznosti si prekompilovat jadro a modul tam zahrnout.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.