Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Co se u mě událo za tu dobu co jsem sem nic nepsal?
Mno je toho hodně moc. Ale asi tou nejtragičtější věcí je to že po půlroce pohody, kdy mě nemohl nikdo kdekoliv, kdykoliv a jakkoliv 'buzerovat' přez mobilní telefon zkončila. Můj malý digitální mazlíček, kterého upřímně nenávidím, se jmenuje Sony Eicsson K300i
pokud na abclinuxu.cz sledujete diskuze, je velice pravděpodobné že jste někde četli mé příspěvky kde se doslova chlubím tím že jsem štastným člověkem bez telefonu. Když mi to vyhovovalo tak proč jsem si mobil sháněl? Tak abych tak nějak řekl nebylo tomu vždy tak, když můj starý telefon Siemens A55 při zapínání hlásil WRONG SOFTWARE nemělo cenu ho dávat do servisu protože éra barevných displejů u mibilů jen zkvétala, tak proč bych si měl dávat do servisu telefon a zaplatit několik stovek korun když jsem za pár drobnejch mohl mít telefon za 1kč (jsem dva roky zákazníkem eurotelu a tak mám nárok na nový telefon každej 1 a 3/4 roku na nový telefon za zvíhodněnou cenu). Tak bylo tak nějak rozumné chtít nový telefon, ovšem jak jsem odkládal návštěvu nějakého autorizovaného dealera Eurotelu přestával jsem telefon potřebovat, když bych potřeboval někam volat stačilo vyhodit někomu SIMkartu z telefonu a zalovat (ne nejsem zloděj telefonů, telefony i SIM karty byly navráceny původním majitelům hned jak jsem dokončil hovor a vytáhl moji SIMku z cizího telefonu).
při svém zdešení zjišťuji že se ztrácím v tom co teď spisuji - je na čase telefon nějak ukončit
Hledat nějaký důvod proč jsem si ten telefon koupil neni... sem jsem šel náhodou kolem Maxdealera v Berouně tak jsem nakouk dovniř a ha! Sony Ericsson za 1 500kč, přidám li ještě 1800 benefit bodů, mám slevu na telefon v hodnotě 1 000kč a přitom stačí jen prodloužit si současnou smlouvu o dalších 24 měsíců. Tak se to nějak všechno seběhlo a já si až po třech dnech od koupě uvědomuji co jsem to vlastně proved.
Nikdy mě nelákalo stát se webmasterem, bral jsem to pouze jako takovou přestupnou stanici z uživatele na programátora. Ovšem nic se nedaří tak jak bych chtěl, začalo to projektem tuxbase šlo o webové stránky umístěny na wz, takovej malej, bezvýznamnej a zapadlej projekt, pár lidi napsalo speciálně pro tento web své příspěvky. A jak příspěvky přibývaly, musel se zlepšovat i desing stránek. Obyčejné HTML na to nestačilo, tak jsem se začal učit CSS, krátce na to se stal web i XHTML validní. To vše z 99% bylo mojí zásluhou, 1% patří lidem kteří mně pořád kritizovali
Poté co jsem napsal své příspěvky sem do blogu ozval se mi jeden terorista zda bych nemohl udělat webové stránky jejich BeagleCADu, proč bych nemoh... S nejmenovaným teroristou jsem se domluvil na jabberu jak mby měly stránky vypadat a zjistil jsem že bude zapotřebí PHP, tak se teď místo C učím PHP.
A zase se budu opakovat, proč to dělám, když chci být programátorem a ne webmasterem?
Určitě bych tu mohl toho napsat mnohem víc, ale nebudu vás nudit a obdivuji že jste tento nesmyslný příspěvek v mém nesmyslném blogu přečetli celý.
Tiskni
Sdílej:
Mně mobil slouží velmi dobře tam, kde nemám přístup k mailu. Tedy třeba v práci. Donedávna jsem měla PDA Ericsson R380e, na maily a poznámky dobrá věcička. Také podporoval synchronizaci s PC.