Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Nevidomý uživatel Linuxu v blogu upozornil na tristní stav přístupnosti na linuxovém desktopu (část první, druhá, závěr), přičemž stížnosti jsou podobné jako v roce 2022. Vyvolal bouřlivou odezvu. Následně např. Georges Stavracas shrnul situaci v GNOME. Debata o jiném aspektu přístupnosti, emulaci vstupu pod Waylandem, také proběhla na Redditu.
DevConf.CZ 2025, tj. open source komunitní konference sponzorovaná společností Red Hat, proběhne od 12. do 14. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.
Tiskni
Sdílej:
Zvědavost: co že tam nemáš ethernet, UPC už něco v nabídce má, aby o tom stálo mluvit?
U toho, co musí ISP splňovat to vidím na odpovědi se společným průnikem hodnot ... splývají mi významem termíny ...
Co vim, tak jsou wifi ISP s "běžným" tarifem a neomezeným tarifem, rozdíl je jen v ceně.
`let rand=$RANDOM%300+100; echo $rand`
. v pořadí), ale slyšel jsem, že už callcentrum posílili.
Měl jsem kdysi UPC nejlevnější variantu a spokojenej jsem byl, výpadek jedinej za asi rok. Teď nemam UPC v možnostech, na wifi nebyla veřejná, tak máme ADSL.
Ve škole bývám připojen přes školní wifinu. Konečně už ji znovu spustili a funguje, jenom asi správce něco mamlasil a nepřipojím se na Jabber/ICQ a TMW.Jestli to není schválně. Proto se hodí mít server někde venku a VPN nebo tunel
Vim, že UPC přebralo technologii po několika lokálních kabelovkách, tak bych dlouhý výpadek tak nevylučoval. Stát se něco mohlo, souhra okolností.
Lokálních bezdrátových poskytovatelů se také bojím, neboť mám s jedním zkušenosti a jejich jednání mi příjde otřesnéHmmm, tu větu jsem četl asi pětkát a pořád mi nedává smysl... zvláště to množné číslo ve vedlejší větě, které se váže ke slovu "jedním" v hlavní větě. Takhle... existuje spousta lokálních providerů se službami a chováním, co mi nevyhovují... pak existuje pořád ještě dost lokálních, co vyhovují kromě ceny... v místě bydliště jsem všechno připojil na jednoho, co vyhovuje obojím. Na druhou stanu, u ADSL neznám jediného poskytovatele se službami, co by měly aspoň trochu blízko k tomu, co tady dostávám (jmenovitě rychlost upload, počet veřejných IP, dostupná kvalitní odborná telefonická podpora). Kdybych si za to vše měl připlatit (upload obvykle stejně nedoženete), tak mě to vyjde u velkých ADSL poskytovatelů na těžký pachy.