Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Tiskni
Sdílej:
Zvědavost: co že tam nemáš ethernet, UPC už něco v nabídce má, aby o tom stálo mluvit?
U toho, co musí ISP splňovat to vidím na odpovědi se společným průnikem hodnot ... splývají mi významem termíny ...
Co vim, tak jsou wifi ISP s "běžným" tarifem a neomezeným tarifem, rozdíl je jen v ceně.
`let rand=$RANDOM%300+100; echo $rand`
. v pořadí), ale slyšel jsem, že už callcentrum posílili.
Měl jsem kdysi UPC nejlevnější variantu a spokojenej jsem byl, výpadek jedinej za asi rok. Teď nemam UPC v možnostech, na wifi nebyla veřejná, tak máme ADSL.
Ve škole bývám připojen přes školní wifinu. Konečně už ji znovu spustili a funguje, jenom asi správce něco mamlasil a nepřipojím se na Jabber/ICQ a TMW.Jestli to není schválně. Proto se hodí mít server někde venku a VPN nebo tunel
Vim, že UPC přebralo technologii po několika lokálních kabelovkách, tak bych dlouhý výpadek tak nevylučoval. Stát se něco mohlo, souhra okolností.
Lokálních bezdrátových poskytovatelů se také bojím, neboť mám s jedním zkušenosti a jejich jednání mi příjde otřesnéHmmm, tu větu jsem četl asi pětkát a pořád mi nedává smysl... zvláště to množné číslo ve vedlejší větě, které se váže ke slovu "jedním" v hlavní větě. Takhle... existuje spousta lokálních providerů se službami a chováním, co mi nevyhovují... pak existuje pořád ještě dost lokálních, co vyhovují kromě ceny... v místě bydliště jsem všechno připojil na jednoho, co vyhovuje obojím. Na druhou stanu, u ADSL neznám jediného poskytovatele se službami, co by měly aspoň trochu blízko k tomu, co tady dostávám (jmenovitě rychlost upload, počet veřejných IP, dostupná kvalitní odborná telefonická podpora). Kdybych si za to vše měl připlatit (upload obvykle stejně nedoženete), tak mě to vyjde u velkých ADSL poskytovatelů na těžký pachy.