Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Dnes trochu netradiční příspěvek pojednávající o tom, jak může být těžké zbavit se kvalitní, ale pro mne již nepotřebné věci.
Mám doma na stole router od výrobce 3Com s modelovým označením 5012, ze stolu se prakticky nehnul, přez serial je permanentně napojen k PC, ale nikdy nebyl nasazen do ostrého provozu.
Používal jsem jej jen ověřování funkčnosti nastavení jiných routerů, které již v provozu jsou, ale vzhledem k postupnému přechodu na jiné technologie je již delší dobu nevyužitý a ani do budoucna to nevypadá, že bych s ním ještě něco zamýšlel.
A tak jsem se rozhodl docela logicky se milého routeru zbavit, dal jsem inzeráty různě po internetu, ale nikdo se neozývá . S tím se setkávám poprvé, že bych něco nemohl prodat, většinou jsem mněl hned několik zájemců sotva byl inzerát zveřejněn, a to i v případě že šlo o blbosti jako mixážní půlty, světelný efekty a prostě takový ty věci v hodnotě několika desítek tisíc.
Teď k samotnému routeru jde o tohoto krasavce, který by si jistě našel uplatnění v nejedné síti. Tak se tedy ptám, proč tak praktickou věc nikdo za pouhých 10 000Kč nechce, když je jako nový a nový přitom stojí kolem 20 000kč?
Update
Protože v diskuzi se hodně diskutuje o jeho využití, třeba že má je jeden ethernet port, že nemá ADSL2 atd. Tak jen doplním, že jde o modulární router, takže není problém dokoupit další karty jako je třeba i ethernet nebo ADSL
Tiskni
Sdílej:
Kdyby měl ADSL2+ port, tak se dá uvažovat o smlouvání
Tak nepočítám s tím že si to někdo pořídí domu, i když kdo dneska nemá doma rack plnej serverů?
Počítal jsem spíš se zájmem ze strany ISP, freenetů, menších soukromníčků - tohle odvětví
U veci z oboru IT koupene za 20k je treba pocitat s tim ze v okamziku zaplaceni je jeji hodnota jiz cca 2/3.
Tak cca za 5k by se snad nekdo nasel ... ale moc tomu neverim.
Cim specificky HW tim vetsi ztrata pri prodeji.
Router si nechte dal na stole na pokusy.
kvalitní routerA nebude v tom ten problém?