Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Dnes trochu netradiční příspěvek pojednávající o tom, jak může být těžké zbavit se kvalitní, ale pro mne již nepotřebné věci.
Mám doma na stole router od výrobce 3Com s modelovým označením 5012, ze stolu se prakticky nehnul, přez serial je permanentně napojen k PC, ale nikdy nebyl nasazen do ostrého provozu.
Používal jsem jej jen ověřování funkčnosti nastavení jiných routerů, které již v provozu jsou, ale vzhledem k postupnému přechodu na jiné technologie je již delší dobu nevyužitý a ani do budoucna to nevypadá, že bych s ním ještě něco zamýšlel.
A tak jsem se rozhodl docela logicky se milého routeru zbavit, dal jsem inzeráty různě po internetu, ale nikdo se neozývá . S tím se setkávám poprvé, že bych něco nemohl prodat, většinou jsem mněl hned několik zájemců sotva byl inzerát zveřejněn, a to i v případě že šlo o blbosti jako mixážní půlty, světelný efekty a prostě takový ty věci v hodnotě několika desítek tisíc.
Teď k samotnému routeru jde o tohoto krasavce, který by si jistě našel uplatnění v nejedné síti. Tak se tedy ptám, proč tak praktickou věc nikdo za pouhých 10 000Kč nechce, když je jako nový a nový přitom stojí kolem 20 000kč?
Update
Protože v diskuzi se hodně diskutuje o jeho využití, třeba že má je jeden ethernet port, že nemá ADSL2 atd. Tak jen doplním, že jde o modulární router, takže není problém dokoupit další karty jako je třeba i ethernet nebo ADSL
Tiskni
Sdílej:
Kdyby měl ADSL2+ port, tak se dá uvažovat o smlouvání
Tak nepočítám s tím že si to někdo pořídí domu, i když kdo dneska nemá doma rack plnej serverů?
Počítal jsem spíš se zájmem ze strany ISP, freenetů, menších soukromníčků - tohle odvětví
U veci z oboru IT koupene za 20k je treba pocitat s tim ze v okamziku zaplaceni je jeji hodnota jiz cca 2/3.
Tak cca za 5k by se snad nekdo nasel ... ale moc tomu neverim.
Cim specificky HW tim vetsi ztrata pri prodeji.
Router si nechte dal na stole na pokusy.
kvalitní routerA nebude v tom ten problém?