Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Documents and Settings
premenuje (napr. pomocou nLite). Kde to maju tu bugzillu, dost mi to vadi, musim vsetko nahadzovat manualne.
akorát nechápu, jak to může pochopit ta kočka?No asi doinstaloval Xfce včetně Mousepadu ne?
Opraven(nadpis), a to jen diky synovi, ktery celou noc prokaslal a tak me donutil s nim vstat po seste hodine :(.
Inac ja sem spokojeny uzivatel linuxu, pouzivam ho presne na co potrebuji. Nikdy, ale nebyla potreba menit desktop z Redmontu za ten od tucnaku.
1.Zapnout alsamixer 2.Jit uplne nakonec je tam psano Digital output a zmacknout pismeno m nebo M 3.Escape a nasledne ulozit pod rootem alsactl store
Zcela v pohodě. Po deseti letech ve Woknech jsem zastával názor, že při updatu je ideální pořádně vyčistit počítač, tj. zformátovat oddíl s OS. Tentokrát jsem ale neměl chuť na víkend s instalací a nastavováním a ani PC se mi nezdálo nijak zasviněné, tak jsem si řekl: Zkusím to, formátovat můžu vždycky.
Trochu mě zarazilo, že si upgrade chce stáhnout 850MB dat, což je víc, než instalační CD. Asi se z původní verze uchovává málo, nebo nic a to navíc je asi update všech doinstalovaných aplikací. No a pak to teda dvě hodiny tahalo a instalovalo a kdovíco dělalo a po restartu všecko šlo. Asi záleží na HW. Takhle jsme ten update dělali v naší síti 3. Jestli nás přibude, tak budeme asi muset uvažovat nad vlastním repozitářem, aby se odlehčilo inet konektivitě.
Tiskni
Sdílej: