Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Napisal som mail do MS. Uvidime ci pride odpoved. Zverejnujem ho iba pre pripad ze by niekto chcel nieco poslat a nechce sa mu premyslat co tam napise.
Dobry den,
vzhladom k faktu ze spolocnost Microsoft vyslovila domnienku ze
F/OSS porusuje niekolko patentov spolocnost
Microsoft ziadam o zoznam resp. specifikacie
tychto patentov aby mohlo dojst k naprave tohto stavu.
Ako dlhorocny pouzivatel OS GNU/Linux a priaznivec
otvoreneho software mam zaujem na odstraneni tohto stavu.
V pripade ze nedojde do 14 dni k vyjadreniu zo
strany spolocnosti Microsoft k situacii budem
nuteny pokladat tieto vyjadrenia spolocnosti Microsoft za
ohovaranie a nekaly konkurencny boj.
Zaroven prehlasujem a upozornujem ze cela
pripadna komunikacia bude zverejnena v blogu na
webovych strankach abclinuxu.cz a na mojej osobnej stranke.
Za skore vyjadrenie dakujem.
moje_meno
V pripade ze dojde k vyjadreniu updatnem blog. Pripojte sa a ziadajte odpoved. UPDATE nasleduje: Ako som slubil zverejnujem slubovanu odpoved od spolocnosti Microsoft.
Vážený pane Maresi, děkujeme za Váš dotaz. Při uvedeném rozhovoru byla zmíněna studie, jenž byla zpracována Linux communityA aky mam z toho pocit? V diskusii sa vyskytli nazory ze tento email je pisany arogantnym stylom. Nemyslim ze je pisany arogantnym stylom. Resp. nebol zamyslany aby vyznel arogantne. Jednoducho som sa ho snazil pisat formalne. Ak tak vyznel nebol to umysel.
group Open Source Risk Management (OSRM)
a pro-Free and Open Source Software organization.
Seznam ve studii zmíněných patentů nezveřejňujeme.
Více informací o dané studii naleznete na
http://www.osriskmanagement.com/press_releases/press_release_080204.pdf
S pozdravem,
Zdena Lagova
Jménem
Centrum zákaznické podpory spolecnosti Microsoft
Microsoft s.r.o.
Zakaznicke centrum
BB Centrum, budova Alpha
Vyskocilova 1461/2a
140 00 Praha 4
SA Hotline: 800 142 359
Tel.: + 420 841 300 300
Fax: + 420 543 550 342
E-mail: czinfo@microsoft.com
http://www.microsoft.cz
Podpora: http://support.microsoft.com
Tiskni
Sdílej: