Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Tiskni
Sdílej:
3) Jakožto otázka uživatele Linuxu, která se týká GRUB a bootování IMHO do diskuse patří. Protože v blogu se spíš kecáOvšem do diskuse pak ne pod tak podivným a hrozným nadpisem
1) Jo, to už jsem taky zjistil, ale stejně dík :). Teď bych hlavně potřeboval nabootovat nějaký to CD.
2) Zkoušel jsem asi 10 (spíš víc) různých bootovacích CD. A jak sem psal - to CD se v mechanice ani neroztočí.
3) Ale tady si to přečte víc lidí :)
2) Zkoušel jsem asi 10 (spíš víc) různých bootovacích CD. A jak sem psal - to CD se v mechanice ani neroztočí.Tak to nevím. Musel byste popsat asi konkrétní nastavení BIOS... A jelikož ale nemůžete nabootovat, píšete odjinud. Tam jste ta CD taky vyzkoušel? Další varianta je, že vám odchází mechanika.
3) Ale tady si to přečte víc lidí :)Přečte možná, otázka, zda vám jich víc odpoví
Jsou i horší věci na webu k mání ... kde je předvánoční klid?
tento typ zapisu ma pravo na svoju existenciu v ramci blogovVšak se nikdo nepře o to, že si to sem dotyčný nesmí psát. Poznámky se týkají spíš toho, že se tu rozhodně nedočká více odpovědí k věci než na místě pro otázky přímo určeném. Blogy jsou prostě určené k vykecávání se. Jak autorů, tak reagujících
Ok, tak napište někdo o tom, kdo nejvíc tutim vybočuje z řady. Já to už nemam tolik času sledovat, abych pokračoval v krátké, ale přesto tradici, teďka by to bylo na téma "kdo se nejvíc stydí pořádně zeptat".
P.S. taky si píš svoje švejkoviny do blogu. Jenže vim, že na to bejvá jednoduchej lék a chci se k tomu prokousat sám.
Ach jo ... máte možnost zkusit jiný disk/desku/mechaniku/kabely/zdroj? Zkusil jste již? Tedy více je příčin, jak již poznamenali ostatní. Ona hláška od grubu snad byla od grubu z disku a to s nebootujícím zařízením od BIOSu - když mu nic neodpoví.
Nedejte na předsudky a víru ... taky jsem v poslední době zažil vadnej větrák, točil se a netočil, občas jo a občas ne, naštěstí se ten duron při 130 stupních vypnul ... teď už se tam vesele vrtí novej chladič.
naštěstí se ten duron při 130 stupních vypnul ...Jaks přišel na to, že to bylo 130 stupňů?
Komp se kousne (větrák se netočil, kousnul). Necham minutku vystydnout a taky resetnu napájení = na zdroji vzadu je tlačítko vypínače, bez něj tlačítko vepředu na zapnutí nereaguje. Pak se podívam do BIOSu, na Asusu A7V600-X je tam HW monitoring a ten to tvrdil. Procesor asi 130, deska snad 50-70.
Zkoušet to znova nechci. Byl jsem k tomu pozvanej proto, že "nějak to vytuhlo". Zjistil jsem při bootu varování o nějaké chybě od monitoringu (F1 to continue, del for setup), větrák házel otáčky cca 70-7000RPM, teplota asi 50 stupňů. Tak jsem skouk stav, nic dalšího nevypadalo na chybu, dal se do zálohování přes ssh a síť a při kopírování mi to chcíplo - a pak jsem v BIOSu našel tu teplotu vysokou teplotu. Jednalo se o Duron 1100, teď nevim, jaký to je jádro atd.
Video je pěkný.