Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Jsou tomu nějaké dva měsíce co jsem se rozhodl přejít na linux. Začátky se dočtete v mým prvních článcích, ale probíhalo to nějak následovně: první byl MDK10.1 který jsem si uzpůsobil ku obrazu svému a pižíval. Vše jsem měl nastavené aby mi to vyhovovalo. Pak jsem se asi bouchnul do hlavy a začali pokusy. Za tyto dva měsíce jsem vystřídal tyto distribuce:
FC4- velmi zajímavá distribuce a po MDK mi nejvíce vyhovovala, jediná věc proč jsem u ní nezůstal byla má vlastní lenost s občasným nastavením a mountováním ntfs oddílu plus nějaké ty drobnosti
Debian 3.1- v této distribuci jsem se trošku hůř orientoval a měl jsem trošku problémy s neznalostmi. Také jsem se nemohl připojit na net protože můj vyzkoušený postup připojení k netu selhal
SuSE9.3- tak tohle je pro mne největší zklamání. Od této ditribuce jsem zřejmě očekával až moc. Po každém zapnutí počítače jsem jen pomocí klávesnice musel zprovoznit myš, poté znovu zkompilovat ovladače modemu protože jsem nepřišel na jiný postup jak znovu zprovoznit net. Celková lenost systému atd.
Mandriva2005- zde jsem narazil na pár problému ohledně zdrojů software a jiné mouchy ale pak se mi vrátila do ruky MDK10.1
Toto jsou ditribuce které jsem vyzkoušel a všechny oceňuji. V průběhu testů mi zkolabovala dvd mechanika a proto jsem něco instaloval z dvd a něco z cd. Teď jsem si konečně koupil novou mechaniku a zvesela se vrátil k MDK10.1 a za jeden den jsem si ji uvedl skoro do původního stavu protože tady už vím přibližně co a jak. Jinak musím potvrdit že až na pár výjimek se postupy neliší. Samozřejmě mezi střídáním distribucí jsem se potácel we widlích ale teď jsem se skutečně rozhodl zůstat u této disrtibuce a proto hlásím, jsem další spokojený uživatel GNU/Linux
Tiskni
Sdílej:
... jo win to nikdy nebude ...
No vďakabohu :)
jo win to nikdy nebudeIt is not a bug, it's a feature
Ubuntu mi prostě vyhovuje víc než mandrake, už jenom z toho důvodu, že má gnome 2.10,
# urpmi gnome2 Je zapotřebí jeden z následujících balíčků: 1- mozilla-1.7.11-2mdk.i586 : Mozilla, open-source web browser (to install) 2- mozilla-firefox-1.0.6-7mdk.i586 : Mozilla Firefox Web Browser (to install) Jaká je vaše volba? (1-2) 2 Aby byly splněny závislosti, budou nainstalovány následující balíčky (celkem 78, 180 MB): chbg-1.5-10mdk.i586 ... gnome2-2.10.2-1mdk.noarch ... yelp-2.10.0-4mdk.i586 Je to správně? (A/n)
lepší spravu balíčků,otázka vkusu ... v čem konkrétně je Mda subjektivně horší?
je stabilnější,příklad a důkaz?
nemusim skoro vůbec zasahovat do konfiguráků.to jako že default konfigurace je fajn? - otázka vkusu ... to jako že default konfigurace funguje? - předevčírem instalace Mda na notebook, bez problémů (až na rozlišení monitoru, to je ale obecný problém X a ne specifický problém Mda) to jako že jsou tam klikátka a tudíž není potřeba šahat přímo na konfiguráky? - má snad Mda málo drak* nástrojů???
Vychází jednou za půl roku,opět otázka vkusu ... na cutting-edge je i jednou za půl roku proklatě řídké ...
hlavně je to zatim nejjednodušší distro co se týče spravy desktopuopět - konkrétní příklad?
Mandriva2005- zde jsem narazil na pár problému ohledně zdrojů software a jiné mouchy ale pak se mi vrátila do ruky MDK10.1znáš Easy Urpmi? z mirrorů se mi nejlépe osvědčila matfyzácká Sunsite, naopak na masaryčce mají trošku problémy s aktuálností ...