O víkendu probíhá konference OpenAlt 2025. Na programu je spousta zajímavých přednášek. Pokud jste v Brně, stavte se. Vstup zdarma.
Josef Průša představil novou velkoformátovou uzavřenou CoreXY 3D tiskárnu Prusa CORE One L a nový open source standard chytrých cívek OpenPrintTag i s novou přepracovanou špulkou.
Na GOG.com běží Autumn Sale. Při té příležitosti je zdarma hororová počítačová hra STASIS (ProtonDB: Platinum).
Ubuntu 25.10 má nově balíčky sestavené také pro úroveň mikroarchitektury x86-64-v3 (amd64v3).
Byla vydána verze 1.91.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo druhou veřejnou soutěž v programu TWIST, který podporuje výzkum, vývoj a využití umělé inteligence v podnikání. Firmy mohou získat až 30 milionů korun na jeden projekt zaměřený na nové produkty či inovaci podnikových procesů. Návrhy projektů lze podávat od 31. října do 17. prosince 2025. Celková alokace výzvy činí 800 milionů korun.
Google v srpnu oznámil, že na „certifikovaných“ zařízeních s Androidem omezí instalaci aplikací (včetně „sideloadingu“) tak, že bude vyžadovat, aby aplikace byly podepsány centrálně registrovanými vývojáři s ověřenou identitou. Iniciativa Keep Android Open se to snaží zvrátit. Podepsat lze otevřený dopis adresovaný Googlu nebo petici na Change.org.
Byla vydána nová verze 18 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. S podporou Development Containers. Podrobný přehled novinek v changelogu.
Cursor (Wikipedie) od společnosti Anysphere byl vydán ve verzi 2.0. Jedná se o multiplatformní proprietární editor kódů s podporou AI (vibe coding).
Google Chrome 142 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 142.0.7444.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 20 bezpečnostních chyb. Za nejvážnější z nich bylo vyplaceno 50 000 dolarů. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Tohle mě vážně dostalo.
Zvláště poslední dvě, na kterých se předvádí Steve Balmer*
Vše na ftp://ftp.uh.cz/usr/mcp/
Tiskni
Sdílej:
Kdyby sem přijel Linux nebo Stallman, tak bych si ho určitě vyfotil, ale fotku bych svou přítomností na ní určitě nekazil
LOL.
To poslední video jsem kdesi měl na disku a už někdy viděl, pak jsem také měl prodej windows 3.1
fakt dobrá zábava, ale já bych mu taky tleskal, když vidíte jak nějaký kejklíř skáče po pódiu a dělá ze sebe totálního magora, tak se tomu nelze nesmát
rozdíl je v tom, když já se směju jemu a ty lidi mu fandí a "žerou ho" ...
, ale samotný příspěvěk by mi teda stačil taky)
Tedy logicky mě mužeš odsoudit a nemusíš, stejně jako jsem američany odsoudil a neodsoudil....
))
Nicmene tvuj nazor docela sdili.Mimojine v prispevku nad .. mam tomu rozumet ze tu nekdo srovnava klause s buschem?
)))