Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ze začátku boj, posléze marnost a nakonec úžas nad jednoduchým řešením - toť mé pokusy o rozchození Flash ve Firefoxu (64-bitovém) na x86_64
Za použití nspluginwrapperu je to v Mandrivě jednoduchý (tuším, že vývoj nspluginwrapperu probíhá pod záštitou Mandrivy, a proto je v Mandrivě dostupná verze 0.9.90.3, kdežto autor je u verze 0.9.90.1). Stačí si nainstalovat balíčky z main32. Konkrétně se jedná o balíčky
Pak si stáhnout z webu Adobe flashplayer pro Linux ve verzi 7 a knihovnu libflashplayer.so ze staženého archívu zkopírovat do /usr/lib/mozilla/plugins
, který, pokud neexistuje, je třeba ručně vytvořit. Pak již stačí v konzoli pustit /usr/lib/nspluginwrapper/x86_64/npconfig -v -a -i
. Tento příkaz nahraje do ~/.mozilla/plugins
nswraper-ovanou verzi flashplayeru
Je sice pravda, že tohle řešení není stoprocentní a třeba na Centrum.CZ mi to u "nějakého" úkonu shodilo Firefox. Nicméně pro mé účely je to funkční a nemusím instalovat 32-bitovou verzi prohlížeče.
Doplněno:
Tiskni
Sdílej: