Stanislav Fort, vedoucí vědecký pracovník z Vlčkovy 'kyberbezpečnostní' firmy AISLE, zkoumal dopady Anthropic Mythos (nový AI model od Anthropicu zaměřený na hledání chyb, který před nedávnem vyplašil celý svět) a předvedl, že schopnosti umělé inteligence nejsou lineárně závislé na velikosti nebo ceně modelu a dokázal, že i některé otevřené modely zvládly v řadě testů odhalit ve zdrojových kódech stejné chyby jako Mythos (například FreeBSD CVE-2026-4747) a to s výrazně nižšími provozními náklady.
Federální návrh zákona H.R.8250 'Parents Decide Act', 13. dubna předložený demokratem Joshem Gottheimerem a podpořený republikánkou Elise Stefanik coby spolupředkladatelkou (cosponsor), by v případě svého schválení nařizoval všem výrobcům operačních systémů při nastavování zařízení ověřovat věk uživatelů a při používání poskytovat tento věkový údaj aplikacím třetích stran. Hlavní rozdíl oproti kalifornskému zákonu AB 1043 a kolorádskému SB26-051 je ten, že federální návrh by platil rovnou pro celé USA.
Qwen (čínská firma Alibaba Cloud) představila novou verzi svého modelu, Qwen3.6‑35B‑A3B. Jedná se o multimodální MoE model s 35 miliardami parametrů (3B aktivních), nativní kontextovou délkou až 262 144 tokenů, 'silným multimodálním vnímáním a schopností uvažování' a 'výjimečnou schopností agentického kódování, která se může měřit s mnohem rozsáhlejšími modely'. Model a dokumentace jsou volně dostupné na Hugging Face, případně na čínském Modelscope. Návod na spuštění je už i na Unsloth.
Sniffnet, tj. multiplatformní (Windows, macOS a Linux) open source grafická aplikace pro sledování internetového provozu, byl vydán ve verzi 1.5. V přehledu novinek je vypíchnuta identifikace aplikací komunikujících po síti.
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 15.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Současně se SUSECON 2026 proběhne příští čtvrtek v Praze také komunitní Open Developer Summit (ODS) zaměřený na open source a openSUSE. Akce se koná ve čtvrtek 23. 4. (poslední den SUSECONu) v Hilton Prague (místnost Berlin 3) a je zcela zdarma, bez nutnosti registrace na SUSECON. Na programu jsou témata jako automatizace (AutoYaST), DevOps, AI v terminálu, bezpečnost, RISC-V nebo image-based systémy. Všichni jste srdečně zváni.
Český úřad zeměměřický a katastrální zavedl u anonymního nahlížení do katastru nemovitostí novou CAPTCHA ve formě mapové puzzle: nepřihlášení uživatelé musí nově správně otočit devět dlaždic v 3x3 poli tak, aby dohromady daly souvislý obrázek výseče reálné mapy, přičemž na to mají pouze jeden časově omezený pokus. Test je podle uživatelů i odborníků příliš obtížný a na sociálních sítích pochopitelně schytává zaslouženou kritiku a
… více »Byla vydána verze 1.95.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Mozilla prostřednictvím své dceřiné společnosti MZLA Technologies Corporation představila open-source AI klienta Thunderbolt. Primárně je určený pro firemní nasazení.
Firma Cal.com oznámila, že přesouvá svůj produkční kód z otevřeného do uzavřeného repozitáře z důvodu bezpečnostního rizika umělé inteligence, která prý dokáže vyhledávat a zneužívat zranitelnosti rychleji, než by je jejich vývojářský tým stíhal opravovat. Zároveň zveřejnila samostatnou, open-source verzi Cal.diy pod licencí MIT, ovšem bez řady původních funkcí. O tom, zda je toto opatření rozumné, existují pochyby. … více »
.
Ale, byl jsem o vikendu na vode
(kanoe
) a tam bylo nekolik skupin, ktere se sesly prvne v zivote. Starsi i mladi
s ruznymi nazory. Ale ten fyzicky
kontakt je presto neco uplne jineho. Pani z jedne te skupiny napekla na ten celodenni vylet na lodi dve krabice kolacu (ano tak daleko to s vodni turistikou doslo
) a vsichni ti cizi
dostali taky jeden kus.
Myslim si, ze vsechny ty internetove kontakty nemohou osobni kontakt nahradit
). Ale vážně: člověk si může příjemně popovídat i na dálku.
albo dobrých halušiekchtěl jsem si je dát před 2 roky v Blavě a nakonec jsem raději volil Maďarský guláš. Kolega si ty halušky dal a nebyl schopen to dojíst. Ochutnal jsem a s haluškami to nemělo nic společného. Místo halušek nějaké tvrdé noky .. prostě hrůza. Dobré halušky jsem jedl naposledy v Trenčíně.
.
.
Tak jsme se krásně dostali od Facebooku k haluškám. To mě na diskusích baví
.
On začal třeba husitským hnutím a řetězcem nejrůznějších asociací se dostal k rekreaci ROH a skončil třeba pochvalou strany a vlády za dostatek citronů na vánočním trhu.Divadlo Járy Cimrmana
. Sakra, koukám, že ses rozjel, tak přidám na volume
. Já používám skype se svými obchodními partnery i s vlastním detašovaným pracovištěm.
))
. Včera mě pustila jedna krásná, mladá dívčina sednout v tramvaji. Lekla se mého vzhledu
)))
. Když je to někdo cizí, většinou nereaguji.
Nechodím tam hlavně proto, že na to už zkrátka nezbývá čas. Stačí mi tady abíčko, jsou tu zajímavé diskuze a lidé. Pak ještě chodím na jednu foto-galerii, kde jsou lidé se stejným zájmem, mám tam přímou odezvu na své snímky a možnost shlédnutí fotek ostatních, inspiraci. To je pro mě přínosné.
Dalším důvodem proč facebook nepoužívám je, že je na můj vkus příliš otevřený. Nemám ráda, když mi spousta lidí vídí tak říkajíc do krku
. Protože neznám všechny ty vychytávky, stalo se mi jednou, že jsem přes mail odpověděla jednomu příteli na něj. intimní otázku a pak asi po 3 měsících přišla na to, že má odpověď visí "na zdi".
Jinak nic proti fb, dává spoustu možností, vyžití pro lidi co rádi komunikují, spolčují atd.
Přes skupinu mě kontaktovala 21 letá dívka s pokročilou diagnózou,když jsem to četl tak jsem si myslel, že to píšete Vy s JJ za zády
FB nepoužívám, používat nebudu jen mi vadí provázanost FB skoro všude kde to jde.
. Kontakt získala přes WDA, kde jsme oba zaregistrováni. Hledala někoho, kdo řeší podobné problémy.
Syn měl nedávno ročníkovou práci vytváření firemní aplikace na facebooku (VŠE, obor informatika)
Facebooku se nedá vyhnout.Ale da. Mne se to uspesne dari.
Syn měl nedávno ročníkovou práci vytváření firemní aplikace na facebookuWTF?
VŠEAha.
))
Tiskni
Sdílej: