Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Sú v každom z nás. Na dne, v tme a tichu. Občas pod hladinou vo svetle prítomnosti a nových podnetov vidno ich odraz a znovu klesnú dole. A občas nie: spomienky, hardvérové chyby, nové vedomosti.
Občas sa im podarí vyplávať na povrch a znovu pripomenúť udalosti, ľudí, činy a slová z minulosti. Nikdy som nevedel čo potom s takýmito obnovenými spomienkami. Nechať ich znova klesnúť na dno, analyzovať či si z nich zobrať poučenie ? Nie vždy som sa v minulosti zachoval k ľuďom zo spomienok tak, ako som si predsavzal alebo ako by si to zaslúžili. Pri každom takomto vynorení spomienky sa vynárali aj rôzne cesty toho, "ako som to mohol robiť a povedať inak". Nikdy som to už nezopakoval a nezachoval sa inak, vždy stále a znova som opakoval (a opakujem) známe zabehané vzory správania.
Uhhuh. NMI received for unknown reason a1. You probably have a hardware problem with your RAM chips. Dazed and confused, but trying to continue.Jedna z najčastejších hlášok počas posledného týždňa. Za všetku starostlivosť sa mi takto odmenil jeden fajrvól. Štrajkuje naďalej, nepomohlo ani obmäkčovanie v podobe nových pamätí. Krátko po tomto zistení nasleduje usilovné pumpovanie adrenalínu do krvného obehu, povinný studený pot na čelo a otázka (inde sa to nazýva aj čelendž): Ako zistiť ktorá časť tej kopy kremíka a bakelitu sa tak dobre baví na náš účet najmä keď to celé je v bezpečnej vzdialenosti niekoľkých tisíc kilometrov ? Ostáva len postupné (a potupné) vymieňanie kusu za kus a konfigurácie pomocou telefónu a cudzích rúk.
Bacula je tu, Bacula saje, Bacula sa krvavými špičákmi chechtá do noci. Zálohovanie je jednoduché, zálohovanie je epesné - ako však docieliť geograficky oddelené zálohy z jedného zdroja ?
Ako hovorievali staré matere: Stay tuned for more happy days.
Tiskni
Sdílej: