Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Dlhé roky používam Mozilla Thunderbird, rád by som predstavil zopár doplnkov, ktoré mi uľahčujú prácu. Ak používate doplnky, ktoré nebudú zmienené v zápisku a máte pocit, že by sa im zišla reklama, neváhajte a podeľte sa o odkazy na ne v diskusii.
Aktuálne používam verziu 3.0 a tak tomu zodpovedajú aj všetky doplnky. Doplnky sú radené tak, ako mi prichádzali na um.
Doplnok umožňuje dodefinovať pravidlá pre manuálne kopírovanie alebo presúvanie správ do jednotlivých "zložiek". Iste, máme rôzne procmaily, maildropy, sieve filtre, ale predsa len, som zvyknutý na to, že isté maily dostanem do Inboxu, prezriem ich, prípadne otagujem a až potom roztriedim do jednotlivých zložiek. Pri tejto činnosti som väčšinou rýchlejší s klávesnicou a možnosť používať jednu klávesovú skratku, ktorá presúva mail podľa vopred definovaných pravidiel mi vyhovuje.
Toto je jedna z bolestí Thunderbirdu - ten dizajn nie je doriešený a pruh s dodatočnými tlačidlami jednoducho zaberá veľa miesta - najmä, ak sa dajú použiť klávesové skratky. Ako názov napovedá, doplnok vyrobí kompaktnejšiu verziu pruhu s hlavičkou mailu.
Ak som členom viacerých mailových aliasov a správa je smerovaná do všetkých aliasov, skončí to zväčša tak, že jeden mail dostanem viackrát. Neprišiel som na to, ako sa to dá odstrániť na strane Postfixu (ktorý sa používa ako mailový server takmer všade, kde mám konto) - domnievam sa, že vďaka tomu, že Postfix dokáže doručovať maily paralelne sa to ani nedá vyriešiť elegantne bez nejakého zložitého preprocessingu - a preto tento doplnok.
Názov hovorí takmer všetko - doplnok, ktorý dekóduje prílohy v TNEF (winmail.dat)
Pravdepodobne jeden z najznámejších doplnkov - podpora podpisovania a šifrovania mailov za použitia GnuPG
Pre mňa celkom príjemný spôsob, ako si sprehľadniť dlhšiu a/alebo zložitejšiu komunikáciu.
Iste, okrem manuálneho triedenia a doplnku Nostalgy používam aj automatické triedenie - a toto mi umožňuje editovať pravidlá priamo v mailovom klientovi.
Kalendár som pred príchodom Thunderbird-u 3 používal ako samostatný program (Sunbird). Vďaka zavedeniu tabov do Thunderbirdu ho môžem používať ako doplnok - v druhom tabe.
V spojení s Lightningom mi umožňuje veľmi pohodlne editovať Google kalendár priamo z Lightningu
Aké su vaš obľúbené doplnky ?
Tiskni
Sdílej:
sbali/rozbali citace v preposilanejch mailech a odpovedich
Pokud máte na jednom e-mailu definováno více aliasů (centrální e-mailová schránka, na kterou je přeposílána pošta z více adres a chcete mít možnost odpovídat jakoby z těchto různých adres), tak doporučuji:
Identity Chooser – Z tlačítka pro napsání nového e-mailu se stane roletka, ve které je nutné hned na samém začátku psaní e-mailu vybrat identitu, která bude pro novou zprávu zvolena.
BorderColors – Různě barevné rámečky kolem okna při vytváření nové zprávy dle zvolené identity. Máte dobrou vizuální kontrolu, ze které identity bude zpráva odeslána.
Další zajímavá rozšíření jsou:
Cert Viewer Plus – Podrobnější informace o X.509 certifikátech.
Display Mail User Agent – Při čtení zprávy zobrazuje ikonku e-mailového klienta, kterým byl e-mail odeslán. Máte tak přehled o klientech, které používají lidé, se kterými komunikujete.
Display Mail User Agent – Při čtení zprávy zobrazuje ikonku e-mailového klienta, kterým byl e-mail odeslán. Máte tak přehled o klientech, které používají lidé, se kterými komunikujete.Ještě lepší přehled poskytne textové zobrazení MUA