V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Leoš před chvílí nasadil novou verzi Abíčka, která umožňuje (mimo jiné) i hodnotit zápisky v blogu - stejně jako bylo doposud možné hodnotit články. Doufáme, že to přispěje k tomu, aby se čtenáři mohli snadněji zorientovat v materiálu, který se v sekci blogy objeví.
A já teď řeším otázku vzhledu toho hodnocení. V současné době máme "teploměr", který ukazuje na stupnici od 0 do 3, jak si článek/zápis stojí. Hodnocení se provádí kliknutím přímo na hodnotu u té stupnice. To celé se pro blogy moc nehodí, protože uživatelům s menším rozlišením obrazovky se ten teploměr nemusí vejít mezi levý a pravý sloupec (u článků to nevadí, protože tam pravý sloupec není).
Proto uvažuji o tom, že bych teploměr zrušil a zavedl nějakou nudnější formu, která se však bez potíží všude vejde. Vadilo by to? Byla by to velká škoda? Já myslím, že by to bylo celkem jedno - hlavně aby to fungovalo. Ale radši se ptám...
Zároveň Leoš zmínil, že bychom mohli změnit hodnocení z bodového na procentuální. 0 procent špatný článek, 100 procent bezvadný. Mohlo by to být srozumitelnější. Přeci jen ne každému je na první pohled jasné, jestli je dobrá známka 3 nebo 1...
Tiskni
Sdílej:
Když selžou všechny pokusy uvést zařízení do provozu, je dobré přečíst si návod.
Na niektorých serveroch majú "radiobuttony", inde majú hviezdičky, inde majú iné prvky. Na ABCLinuxu by to mohli byť malé obrázky tučniakov . Zľava doprava by mali tučniaci hodnoty 0,1,2,3,... Možno by to zaberalo menej miesta ako teplomer.
Na hlavnej stránke blogov by sa potom mohlo hodnotenie zobrazovať len číslom
To bude mít čtenář možnost určit na kolik procent se mu článek líbil?Tak to bylo myšleno.