abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2001 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    Jendа avatar 26.3.2010 14:46 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srazy AbcLinuxu: Jaro až léto
    Kde se scházíte (a kde byste nechali AbcLinuxu se připojit)?
    Velmi výhledově (listopad): LinuxAlt.
    Václav 26.3.2010 15:06 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srazy AbcLinuxu: Jaro až léto
    A co LinuxExpo?
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    26.3.2010 15:08 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srazy AbcLinuxu: Jaro až léto
    Jednak to není na jaře až v létě, ale především jde o konferenci - ne pokec u piva. Každopádně se tomu datu zkusím při plánování podzimních setkání vyhnout.
    |🇵🇸 avatar 26.3.2010 17:54 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srazy AbcLinuxu: Jaro až léto
    Afterparty?
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    26.3.2010 15:13 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srazy AbcLinuxu: Jaro až léto
    V Liberci je fajn pizzeria Fonduta, ale bohužel už je to skoro rok, co jsem tam byl naposledy, tak si nevybavuju, jak je to s bezbariérovým přístupem. MHD by snad měla být v pohodě, je to hned vedle hokejové haly.
    26.3.2010 16:11 Mercuriuz | skóre: 16 | blog: Mercuriuz | V hospodě =)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srazy AbcLinuxu: Jaro až léto
    Ja chci dalsi Olomouc, bylo to super ted by tam bylo snad vic lidi kdyz bysme sednuli nekam na zahradku na skopek
    Linux users everywhere, raise your keyboards into the air, we´re warriors, warriors of the world.
    |🇵🇸 avatar 26.3.2010 16:56 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srazy AbcLinuxu: Jaro až léto
    +1

    Brno by se také mohlo zopáknout, třeba bych se tam i stavil.

    Co taková Ostrava... nebo Zlín? Nejsem tamní, ale námožnost to je.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    26.3.2010 17:06 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srazy AbcLinuxu: Jaro až léto
    Nebuďte lakomí... srazy se tam asi zopakují, ale nejdříve bychom mohli zajet i jinam, ne?

    A navíc - já nesnáším D1. Nejenže je loterie, jestli tam nebude nějaký kamion napříč za zatáčkou, ale ke všemu je pro naše auto zakletá. Při cestě na sraz do Brna nám dé-jednička vyklepala těsnění v převodovce a při cestě ze srazu v Olomouci odešlo ložisko zadního kola. Už chápu, proč si lidi pořizujou SUV...
    |🇵🇸 avatar 26.3.2010 17:52 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srazy AbcLinuxu: Jaro až léto
    Vlak?
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    26.3.2010 19:03 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srazy AbcLinuxu: Jaro až léto
    Ani omylem.
    26.3.2010 21:20 Michal
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srazy AbcLinuxu: Jaro až léto
    ?
    26.3.2010 21:31 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srazy AbcLinuxu: Jaro až léto
    Nechci jezdit vlakem. Je to pro mě drahé, nepohodlné a neflexibilní.
    26.3.2010 18:52 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srazy AbcLinuxu: Jaro až léto
    Pokud je to někam od Olomouce výš, dá se to vzít i přes Hradec a Mohelnici. Jediná zásadní nevýhoda je, že je tam za Hradcem poměrně dlouhý úsek, kde se dá předjíždět jen na jednom místě a to je zrovna ve městě (teď si nemůžu vzpomenout, jestli je to Vysoké Mýto nebo Litomyšl), takže když tam člověk chytne kamion, je zle. Na druhou stranu, D1 je o nervy mnohem víc, zvlášť v pátek odpoledne.
    26.3.2010 19:05 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srazy AbcLinuxu: Jaro až léto
    Uvažoval jsem o tom, ale nemám tam tu silnici také dvakrát v lásce. Několikrát jsem se tam ploužil šedesátkou za čtyřmi náklaďáky...
    26.3.2010 19:31 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srazy AbcLinuxu: Jaro až léto
    On je to opravdu těžký výběr…
    =^..^= AmigaPower® avatar 26.3.2010 19:41 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srazy AbcLinuxu: Jaro až léto
    poměrně dlouhý úsek, kde se dá předjíždět jen na jednom místě
    LOL! Tak těhle lidí se na ulici nejvíc bojim, "mam, nebo nemam". Předjet se dá všechno, všude a za jakejchkoliv podmínek.
    26.3.2010 21:16 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srazy AbcLinuxu: Jaro až léto
    V tom případě mi nezbývá než doufat, že se na silnici nikdy nepotkáme.
    =^..^= AmigaPower® avatar 27.3.2010 09:15 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srazy AbcLinuxu: Jaro až léto
    Čelně :-D Nemám airbag, chci umřít jako chlap!
    26.3.2010 17:08 mimi.vx | skóre: 37 | blog: Mimi.VX | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srazy AbcLinuxu: Jaro až léto
    +1
    USE="-gnome -kde";turris
    GandY avatar 26.3.2010 16:58 GandY | skóre: 3 | blog: Zo života | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srazy AbcLinuxu: Jaro až léto
    a čo tak Bratislava?
    26.3.2010 22:54 kyytaM | skóre: 35 | blog: kyytaM | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srazy AbcLinuxu: Jaro až léto
    V Bratislave Lunex nikto nepozna. :D
    26.3.2010 17:00 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srazy AbcLinuxu: Jaro až léto
    Tábor jednoznačně pro ;-), ale ještě jsem se neohlídl po tý bezbariérový hospodě. (Na webu města Tábor je jich psanejch několik, ale buď jsou to takový radši nebrat, nebo nemaj zahrádku, nebo obojí.)

    Asi si dám stranickej úkol zahájit pátrání.
    Quando omni flunkus moritati
    26.3.2010 17:08 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srazy AbcLinuxu: Jaro až léto
    Co takhle jedna z těch hospůdek s dřevěnou teráskou mezi radnicí a pivovarem? Minulé léto tam byly nejmíň tři.
    27.3.2010 10:19 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srazy AbcLinuxu: Jaro až léto
    Tak nějak mám averzi proti hospodám v centru, když se tam vyskytujou turisti (ve všem platíš příplatek za jejich odrbávání). A hlavně bych měl obavy z bezbariérového přístupu, co se sociálních zařízení týče.

    Quando omni flunkus moritati
    27.3.2010 10:46 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srazy AbcLinuxu: Jaro až léto
    Nepřišlo mi tam extra drahé, navíc mám rád historické centrum. Ale klidně navrhni něco jiného.
    27.3.2010 16:19 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srazy AbcLinuxu: Jaro až léto
    No jestli máš nějakou, kde už jsi byl a podle tebe OK, tak to asi nemusíme řešit (vzpomeneš si na jméno?)
    Quando omni flunkus moritati
    27.3.2010 18:17 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srazy AbcLinuxu: Jaro až léto
    Nevzpomínám... ale M. mě tam tahá, tak to při příští návštěvě obhlédneme.
    Václav 26.3.2010 17:44 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srazy AbcLinuxu: Jaro až léto
    V Táboře by to bylo opravdu fajn :)
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    26.3.2010 17:49 Jan Jílek | skóre: 6 | blog: Strider
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srazy AbcLinuxu: Jaro až léto
    A moh bych se zůčastnit taky, i když jsem jen uživatel? Třeba bych něco víc z toho Linuxu pochopil. :-) Potřeboval bych vidět některý věci na živo.:-)
    Čas od času jsem sražen k zemi. Ale vždy vstanu a nedovolím nikomu držet mě na zemi.
    26.3.2010 19:02 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srazy AbcLinuxu: Jaro až léto
    Kdokoliv se může zúčastnit. Dokonce to nemusí být ani uživatel (Abc)Linuxu :-)
    Rezza avatar 26.3.2010 17:54 Rezza | skóre: 25 | blog: rezza | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srazy AbcLinuxu: Jaro až léto
    Jako proc ne nejaky AbcLinuxu vylet za komunitou u nasich sousedu! Ve Vidni zije Kevin Kofler napriklad.
    gtz avatar 26.3.2010 18:15 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srazy AbcLinuxu: Jaro až léto
    Brno v hospůdce na priglu, nebo i v Jihlavě ...
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    =^..^= AmigaPower® avatar 26.3.2010 19:28 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srazy AbcLinuxu: Jaro až léto
    WROCŁAW PYČO! :-D
    =^..^= AmigaPower® avatar 26.3.2010 20:18 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srazy AbcLinuxu: Jaro až léto
    Ať žijou srazy ! :-D
    |🇵🇸 avatar 27.3.2010 00:04 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srazy AbcLinuxu: Jaro až léto
    VALMEZ. V podstatě střed (severo)východní části území. Akorát je to vedle Frenštátu a tam je to teď.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    27.3.2010 01:19 zulu
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srazy AbcLinuxu: Jaro až léto
    Samotíšky! (Naprosto vážně)
    27.3.2010 01:43 Václav HFechs Švirga | skóre: 26 | blog: HF | Kopřivnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srazy AbcLinuxu: Jaro až léto
    O půl třetí na náměstí...
    Baník pyčo!
    robotics avatar 27.3.2010 21:07 robotics | skóre: 29 | blog: o_vsem_moznem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srazy AbcLinuxu: Jaro až léto
    Zkoušíím se prokopat veeeeeen
    28.3.2010 12:04 Tomáš Heger (geckon) | skóre: 62 | Praha/Valašsko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srazy AbcLinuxu: Jaro až léto
    To by šlo. Akorát to nesmí vyjít na víkend, kdy budu zůstávat v Praze :-)
    kotyz avatar 27.3.2010 13:42 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srazy AbcLinuxu: Jaro až léto
    bude zase nekdy sraz v plzni? mozna by to slo spojit s pilsen linux party jestli letos nejaka zase bude. ale kdyby to melo bejt zase v tom sklepe v acw saloonu tak tam nemuze bejt o bezbarierovym pristupu ani rec. jeste to prizemi by mozna slo, tam snad zadny schody ani vysoky prahy nejsou a sou tam dlouhy stoly tak bysme se i mozna vesli ...

    a mozna prijde i pinky z jabbimu. kdyz sem tam byl naposledy tak nechybel ;-)

    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.