Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Dnes se na AbcLinuxu.cz uchytil nějaký spammerský bot, který vkládá hnůj do diskusí. Mnoho uživatelů sice tento spam nahlásilo, ale protože je zrovna v systému Abíčka bug, ukládají se u těchto reportů adresy úplně jiných komentářů, než které lidi nahlásili.
Pomozte mi prosím s likvidací toho spamu - nahlaste adresy dotyčných komentářů klidně sem do diskuse (stačí jen text - nezdržujte se s vyráběním HTML odkazů - stejně budou za chvilku ty komentáře pryč).
P.S. K formuláři pro nahlašování závadných komentářů jsem přidal upozornění, že je nutné adresu komentáře vložit do formuláře ručně. Vím, kdosi to navrhoval už dávno, ale nějak jsem doufal, že bude bug brzy opraven.
Jak to řešit?
Jaký způsob CAPTCHA byste navrhovali, aby nebyl příliš otravný pro uživatele, ale trochu odolnější proti spambotům?
Tiskni
Sdílej:
http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/232926#14
http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/64497#3
http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/73886#4
http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/115005#5
Konečně důvod, proč zavést možnost komentování pouze pro registrované.To si nemyslím. Jen je potřeba těžší CAPTCHA.
což vyloučí natvrdlejší nepřihlášené uživatele
"nedobre se na to divas, veverko" ... je dobry napad to jen mazat?
bude nasledovat i nejaky dalsi krok?bude nasledovat i nejaky dalsi krok?Samozřejmě, ale provede ho až večer Leoš. Do té doby to tu nemusí strašit.
Navíc už jsou captcha-boti či specializované weby, kdy je přepsání obsahu captcha obrázku podmínkou pro přístup k obsahu na daném webu, takže má dotyčný majitel spamming naprosto bez práce, protože mu captchu prolomí obsahuchtiví uživatelé.Přemýšlel jsem o tom, kdy nastane deadlock - různé weby si budou navzájem tahat kontrolní otázky, až se to zacyklí
Takový šílený nápad...
Co takhle nechat datum, nepsat ho desítkové soustavě, ale např. v šestnáctkové soustavě?
7DA
Nebo místo normálních číslic použít římská čísla...
2010 -> MMX
Jinak neprogramuju.
Už jste zapomněl povinné závorkování logických podvýrazů nebo nemožnost derefencovat ukazatel na funkci? Kdybych byl nucen použít Pascal déle než před 7 lety, tak bych si vzpomněl i na ostatní „zlepšováky“, které neměly mást programátora.