E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Dnes se na AbcLinuxu.cz uchytil nějaký spammerský bot, který vkládá hnůj do diskusí. Mnoho uživatelů sice tento spam nahlásilo, ale protože je zrovna v systému Abíčka bug, ukládají se u těchto reportů adresy úplně jiných komentářů, než které lidi nahlásili.
Pomozte mi prosím s likvidací toho spamu - nahlaste adresy dotyčných komentářů klidně sem do diskuse (stačí jen text - nezdržujte se s vyráběním HTML odkazů - stejně budou za chvilku ty komentáře pryč).
P.S. K formuláři pro nahlašování závadných komentářů jsem přidal upozornění, že je nutné adresu komentáře vložit do formuláře ručně. Vím, kdosi to navrhoval už dávno, ale nějak jsem doufal, že bude bug brzy opraven.
Jak to řešit?
Jaký způsob CAPTCHA byste navrhovali, aby nebyl příliš otravný pro uživatele, ale trochu odolnější proti spambotům?
Tiskni
Sdílej:
http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/232926#14
http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/64497#3
http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/73886#4
http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/115005#5
Konečně důvod, proč zavést možnost komentování pouze pro registrované.To si nemyslím. Jen je potřeba těžší CAPTCHA.
což vyloučí natvrdlejší nepřihlášené uživatele
"nedobre se na to divas, veverko" ... je dobry napad to jen mazat?
bude nasledovat i nejaky dalsi krok?bude nasledovat i nejaky dalsi krok?Samozřejmě, ale provede ho až večer Leoš. Do té doby to tu nemusí strašit.
Navíc už jsou captcha-boti či specializované weby, kdy je přepsání obsahu captcha obrázku podmínkou pro přístup k obsahu na daném webu, takže má dotyčný majitel spamming naprosto bez práce, protože mu captchu prolomí obsahuchtiví uživatelé.Přemýšlel jsem o tom, kdy nastane deadlock - různé weby si budou navzájem tahat kontrolní otázky, až se to zacyklí
Takový šílený nápad...
Co takhle nechat datum, nepsat ho desítkové soustavě, ale např. v šestnáctkové soustavě?
7DA
Nebo místo normálních číslic použít římská čísla...
2010 -> MMX
Jinak neprogramuju.
Už jste zapomněl povinné závorkování logických podvýrazů nebo nemožnost derefencovat ukazatel na funkci? Kdybych byl nucen použít Pascal déle než před 7 lety, tak bych si vzpomněl i na ostatní „zlepšováky“, které neměly mást programátora.