Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Dnes se na AbcLinuxu.cz uchytil nějaký spammerský bot, který vkládá hnůj do diskusí. Mnoho uživatelů sice tento spam nahlásilo, ale protože je zrovna v systému Abíčka bug, ukládají se u těchto reportů adresy úplně jiných komentářů, než které lidi nahlásili.
Pomozte mi prosím s likvidací toho spamu - nahlaste adresy dotyčných komentářů klidně sem do diskuse (stačí jen text - nezdržujte se s vyráběním HTML odkazů - stejně budou za chvilku ty komentáře pryč).
P.S. K formuláři pro nahlašování závadných komentářů jsem přidal upozornění, že je nutné adresu komentáře vložit do formuláře ručně. Vím, kdosi to navrhoval už dávno, ale nějak jsem doufal, že bude bug brzy opraven.
Jak to řešit?
Jaký způsob CAPTCHA byste navrhovali, aby nebyl příliš otravný pro uživatele, ale trochu odolnější proti spambotům?
Tiskni
Sdílej:
http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/232926#14
http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/64497#3
http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/73886#4
http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/115005#5
Konečně důvod, proč zavést možnost komentování pouze pro registrované.To si nemyslím. Jen je potřeba těžší CAPTCHA.
což vyloučí natvrdlejší nepřihlášené uživatele
"nedobre se na to divas, veverko" ... je dobry napad to jen mazat?
bude nasledovat i nejaky dalsi krok?bude nasledovat i nejaky dalsi krok?Samozřejmě, ale provede ho až večer Leoš. Do té doby to tu nemusí strašit.
Navíc už jsou captcha-boti či specializované weby, kdy je přepsání obsahu captcha obrázku podmínkou pro přístup k obsahu na daném webu, takže má dotyčný majitel spamming naprosto bez práce, protože mu captchu prolomí obsahuchtiví uživatelé.Přemýšlel jsem o tom, kdy nastane deadlock - různé weby si budou navzájem tahat kontrolní otázky, až se to zacyklí
Takový šílený nápad...
Co takhle nechat datum, nepsat ho desítkové soustavě, ale např. v šestnáctkové soustavě?
7DA
Nebo místo normálních číslic použít římská čísla...
2010 -> MMX
Jinak neprogramuju.
Už jste zapomněl povinné závorkování logických podvýrazů nebo nemožnost derefencovat ukazatel na funkci? Kdybych byl nucen použít Pascal déle než před 7 lety, tak bych si vzpomněl i na ostatní „zlepšováky“, které neměly mást programátora.