Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Dnes se na AbcLinuxu.cz uchytil nějaký spammerský bot, který vkládá hnůj do diskusí. Mnoho uživatelů sice tento spam nahlásilo, ale protože je zrovna v systému Abíčka bug, ukládají se u těchto reportů adresy úplně jiných komentářů, než které lidi nahlásili.
Pomozte mi prosím s likvidací toho spamu - nahlaste adresy dotyčných komentářů klidně sem do diskuse (stačí jen text - nezdržujte se s vyráběním HTML odkazů - stejně budou za chvilku ty komentáře pryč).
P.S. K formuláři pro nahlašování závadných komentářů jsem přidal upozornění, že je nutné adresu komentáře vložit do formuláře ručně. Vím, kdosi to navrhoval už dávno, ale nějak jsem doufal, že bude bug brzy opraven.
Jak to řešit?
Jaký způsob CAPTCHA byste navrhovali, aby nebyl příliš otravný pro uživatele, ale trochu odolnější proti spambotům?
Tiskni
Sdílej:
http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/232926#14
http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/64497#3
http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/73886#4
http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/115005#5
Konečně důvod, proč zavést možnost komentování pouze pro registrované.To si nemyslím. Jen je potřeba těžší CAPTCHA.
což vyloučí natvrdlejší nepřihlášené uživatele
"nedobre se na to divas, veverko" ... je dobry napad to jen mazat?
bude nasledovat i nejaky dalsi krok?bude nasledovat i nejaky dalsi krok?Samozřejmě, ale provede ho až večer Leoš. Do té doby to tu nemusí strašit.
Navíc už jsou captcha-boti či specializované weby, kdy je přepsání obsahu captcha obrázku podmínkou pro přístup k obsahu na daném webu, takže má dotyčný majitel spamming naprosto bez práce, protože mu captchu prolomí obsahuchtiví uživatelé.Přemýšlel jsem o tom, kdy nastane deadlock - různé weby si budou navzájem tahat kontrolní otázky, až se to zacyklí
Takový šílený nápad...
Co takhle nechat datum, nepsat ho desítkové soustavě, ale např. v šestnáctkové soustavě?
7DA
Nebo místo normálních číslic použít římská čísla...
2010 -> MMX
Jinak neprogramuju.
Už jste zapomněl povinné závorkování logických podvýrazů nebo nemožnost derefencovat ukazatel na funkci? Kdybych byl nucen použít Pascal déle než před 7 lety, tak bych si vzpomněl i na ostatní „zlepšováky“, které neměly mást programátora.