Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Tiskni
Sdílej:
žádný FREE Software(ani třebas FREE + komeční moduly) ala PDM pro linux NEEXISTUJE, pokud teda vím.
Jde mi o to, zjednodušeně, aby byla možnost uložení výkresové dokumentace na server, ze kterého budete si moci kopírovat a vkládat, dlě nějakých pravidel, dokumenty a bylo zajištěno projektového řízení. Třebas jsem šefem konstrukční kaceláře a já vytvořím projekt který se dělá a pozvu do něho své lidi. Ty lidi získají právo na ty adresáře a podle nějakýho principu budou ty data vyvtářet. Tu nejdeo jednoho konstruktéra, protože ten si yt data a jejich validitu ohlídá, ale už kdyžtřebas máte své zákazníky kteří si chtějí data tahat přímo z netu se tato aplikace pro vás vylatí protože budou mít přístup ke svým projektů a budou si moci tahat data dle nějakých pravidel. Celkem by to ščlo udělat i na bázi webového serrveru ale obábám se že to by bylo řešení pro malou firmu a né pro třebas 50-100konstruktérů.
Má vize je taková že sice není moc na trhu na linuxu moc CAd SYSTÉMU ALE ALESPON MUŽU udělat PDM systém který moho některým firmám nabídnout a vyvtožit snima kooperaci. takovýto PODM sytsém by se totiž sklidem dál použít iu na zprávu jakých koli jiných dokumentací. A myslím si že tato věc by byla jednodužší než CAD systém a třebas by mohla přinést peníze, ze kterých by se dal třebas vývoj CAD systému i podpořit. Jednoduše já vím jak protože mám Knowhow, ale neumím ho naprogramit.
Jinak Multiplatformnost je jeden z hlavních bodu, dále možnost napojení na Oracle, MySQL(pro menší zákazníky) klient server architektura atsd atd....až to se píšem tak dám na net.
Jinak díkes za podporu!