Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Tiskni
Sdílej:
A děje se to jednoduchám způsobem. Nejdřív ti naserou do hlavy jak má vypadat tvůj status, jak se máš chovat, co si máš oblíkat, co musíš mít aby jsi nebyl vyřazen ze společnosti a co musíš mít za parametry k nalezení samičky potažmo k provedení reprodukce. A to ostatní přijde už samo.
No z tohoto systému se obávám netěží z dlouhodobého hlediska nikdo. Pouze se politici snaží přesunout odpovědnost ze svých zad na lidi samotné při zachování svých výhod.
Upozorňuji, že tohle je pouze můj názor.
Jediné "řešení" by bylo zakázat komunisty (což by asi šlo viz dělnická strana) a to by se potom děli věci.No, jaký? Komunisti by si založili novou stranu, nebo by se spíš zabydleli u jinejch stran.
1) chtěl poznat politiku zevnitř
2) něčím přispět k obecnému blahu. )
To první vyšlo, to druhý ne. )))
ja bych si taky tak rad nahrabal ...
A proc?Protože si úchylný debil, co sem chodí akorát nadávat a politicky se angažovat. Jako Faunův ocas a nástupce freshmouse to celkem ujde, ale jinak si celkem primitivní debílek.
Protože si úchylný debil, co sem chodí akorát nadávat a politicky se angažovat.Muhahaha, tohle zní zrovna od tebe fakt dobře!
a kde jinde kdyz ne tady? ja sem linej se stehovat nekam jinam a jednou za cas se to snad snese. muzes blokovat je-li ti libo nebo neblokovat neni-li ti libo
Díkes všem podporovatelům ale virtuální postavička SADAM je mrtev...Leda tak hovno. Žádný SADAM umírat nebude. SADAM je věčný. Už jsem je pro jistotu všechny k sobě postahoval a pokud se do blogu nevrátí původní obsah, tak vydáme SADAMologii. Teorii mrdání jsem měl zazáložkovanou a teď tam mám místo ní nějaké lejno. S tím mazáním už mě popravdě pěkně serete.
Moc pěkné počtení, dík. Abych se Saddámovi omluvil, forma slov mne odradila, abych sledoval jeho slova. Jak jsem starej, tak se pořád učim.