Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
No, ještě, že jsou idealisti na světě. Pozoruju dění ve světě a to, že "peníze jsou na prvním místě" a doufám, že se více budu pohybovat mezi těmi, co se navzájem podpoří.
Ad kritika - taky jsem se naučil říka místo "Tos pěkně zvoral" radši "Znova a lépe".
Najkrajšie je to, že 90 percent z ľudí, ktorí ťa kritizujú, ti v skutočnosti nemajú čo dať k ďalšiemu posunu vpred. Trebárs ja som napísal článok o tom, ako som vo firme zaviedol sieť založenú na FreeBSD. Zopár ľudí článok pochválilo a uvítalo ako novinku na tomto webe (ďakujem im, človeka poteší, že niekto ocení jeho snahu), zopár ľudí ma upozornilo na drobné nepresnosti, za čo som im tiež vďačný (napr. vec s Google - nerobím si nárok na neomylnosť a som rád, že ma tieto info posunú vpred), drvivá väčšina však vyštartovala s nekonečným dokazovaním toho, aké sú BSD systémy nanič oproti Linuxu, a jeden mi dokonca napísal, prečo píšem takéto články a aký to má vlastne zmysel písať o niečom takom .... Čo dodať?
Kritika má význam vtedy, ak človeku dá niečo nové a pozitívne, ak ho vyvedie z omylu, pomôže mu zorientovať sa, niekam ho nasmeruje, dá mu novú inšpiráciu, nové poznatky, novú silu. V opačnom prípade je to len samoúčelný exhibicizmus a prejav nevyzretej osobnosti kritizujúceho, iba také "prdenie do vetra", ktoré okrem zasmradenia okolia a pocitu uvoľnenia pre dotyčného nič pozitívne nikomu neprinesie ... Z toho si nerob nič, treba to pustiť z hlavy a spýtať sa dotyčného, čo pre danú vec urobil on a či má poruke lepšie riešenie ako to tvoje.
Taky pěkně konstruktivní kritika
Tiskni
Sdílej: