Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »
Tiskni
Sdílej:
/home/uživatelské_jméno
. A data z Windows samozřejmě přístupná jsou - prohledej to tady, válí se tu na to nejeden návod.
To je proto, aby sis mohla vybrat. Těch programů je tam tolik, protože každému vyhovuje něco jiného. Vyzkoušej si to, a sama si najdeš takový, který Ti bude vyhovovat pro Tvou práci nebo zábavu.
Mám instalovaného Mandraka. Zatím ani nevím,kam ukládat data.Každý uživatel má svůj domovský adresář, do kterého má práva zápisu, většinou jako
/home/jméno_uživatelea tam si můžeš uložit, co chceš. Samozřejmě lze ukládat i jinam do adresářové struktury, ale musíš k tomu mít práva. A taky sis už jistě všimla, že disketová mechanika a CD mechanika nejsou označeny písmeny, ale připojují se do
/mnt/něco. Z woken dostupná asi nejsou.
Jak už zaznělo, nejlepší je mít část disku naformátovanou systémem FAT32 a tam si dávat data, která chci, aby byla vidět z windows. Lze také sehnat různé pluginy nebo prográmky pod win, které umožní i čtení ext2 například.
Je to jako s těma inlinama.Žádnej učenej.... časem na to přijdu.Příjdeš na to 100pro. Jenom se nenech odradit hned od začátku :) Hodně štěstí.
A taky sis už jistě všimla, že disketová mechanika a CD mechanika nejsou označeny písmeny, ale připojují se doAfaik mandrake už používá tu vymyšlenost FHS, takže se montuje do adresáře/mnt/něco
/media
.
/mnta všechny Mandraky, které jsem kdy měl to tak dělaly taky.
/mediapoužívá SuSE. Možná, že Mandriva 2006 to bude používat taky, ale zatím to IMHO není.
Zjistila jsem,že mi nejde zvuk v Mandraku,chce po mne nějaký směšovač.V KDE je nekdy (?) treba zesilit po instalaci vystup v KMix (Menu Multimedia).