Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Tiskni
Sdílej:
/home/uživatelské_jméno
. A data z Windows samozřejmě přístupná jsou - prohledej to tady, válí se tu na to nejeden návod.
To je proto, aby sis mohla vybrat. Těch programů je tam tolik, protože každému vyhovuje něco jiného. Vyzkoušej si to, a sama si najdeš takový, který Ti bude vyhovovat pro Tvou práci nebo zábavu.
Mám instalovaného Mandraka. Zatím ani nevím,kam ukládat data.Každý uživatel má svůj domovský adresář, do kterého má práva zápisu, většinou jako
/home/jméno_uživatelea tam si můžeš uložit, co chceš. Samozřejmě lze ukládat i jinam do adresářové struktury, ale musíš k tomu mít práva. A taky sis už jistě všimla, že disketová mechanika a CD mechanika nejsou označeny písmeny, ale připojují se do
/mnt/něco. Z woken dostupná asi nejsou.
Jak už zaznělo, nejlepší je mít část disku naformátovanou systémem FAT32 a tam si dávat data, která chci, aby byla vidět z windows. Lze také sehnat různé pluginy nebo prográmky pod win, které umožní i čtení ext2 například.
Je to jako s těma inlinama.Žádnej učenej.... časem na to přijdu.Příjdeš na to 100pro. Jenom se nenech odradit hned od začátku :) Hodně štěstí.
A taky sis už jistě všimla, že disketová mechanika a CD mechanika nejsou označeny písmeny, ale připojují se doAfaik mandrake už používá tu vymyšlenost FHS, takže se montuje do adresáře/mnt/něco
/media
.
/mnta všechny Mandraky, které jsem kdy měl to tak dělaly taky.
/mediapoužívá SuSE. Možná, že Mandriva 2006 to bude používat taky, ale zatím to IMHO není.
Zjistila jsem,že mi nejde zvuk v Mandraku,chce po mne nějaký směšovač.V KDE je nekdy (?) treba zesilit po instalaci vystup v KMix (Menu Multimedia).