Apache Cassandra (Wikipedie), tj. open source NoSQL distribuovaná databáze, byla vydána v nové major verzi 5.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v souboru NEWS na GitHubu.
Společnost MNT Research oznámila, že po open source noteboocích MNT Reform a MNT Pocket Reform bude následovat MNT Reform Next. Časem se objeví na Crowd Supply. Vývoj lze sledovat na Mastodonu.
Apple představil (YouTube) telefony iPhone 16 Pro a iPhone 16, hodinky Watch Series 10 a Watch Ultra 2 a sluchátka AirPods 4, AirPods Pro 2 a AirPods Max.
Byla vydána verze 0.9.0 operačního systému Redox OS (Wikipedie). Jedná se o mikrokernelový unixový operační systém naprogramovaný v programovacím jazyce Rust. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitLabu pod licencí MIT. Z novinek lze vypíchnout aplikace Files, Editor a Terminal z desktopového prostředí COSMIC, RustPython nebo webový server Simple HTTP Server.
Dnes ve 23:59 končí hlasování o přednáškách na konferenci LinuxDays 2024, která proběhne o víkendu 12. a 13. října v Praze.
Vývojáři KDE ve spolupráci se společností Slimbook oznámili 16palcový notebook KDE Slimbook VI s předinstalovaným KDE Neon s Plasmou 6. Uvnitř se nachází procesor AMD Ryzen 7 8845HS s integrovanou grafickou kartou Radeon 780M.
Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Vítám všechny návštěvníky mého prvního zápisku, který je zároveň žádostí o pomoc.
Na FEL ČVUT v předmětu Aplikace výpočetní techniky je podmínkou pro udělení zápočtu napsání desktopové aplikace nebo apletu v javě.
Nyní k mému problému:
Jako semestrálku jsem si vybral Adresář, který umožňuje uložit jméno, přijímení, telefon, e-mail, adresu a nějakou poznámku. Záznamy se dají samozřejmě i editovat a mazat.
Funguje to tak, že z údajů vložených do jednotlivých polí (viz. obrázek) se vytvoří objekt. Objekt se vloží jako jeden prvek do pole, které má pevnou délku 100 (takže program umožňuje uložit 100 záznamů). Celé pole se potom uloží do souboru. Při spuštění se pole ze souboru zase načte a záznamy se mohou prohlížet nebo upravovat.
Múj problém ja takovýto. Pokud vymažu nějaký záznam, tak potom při prohlížení bude v poli "díra", takže při listování se najednou ukáží prázdná políčka. Nebo při vložení nového zánamu na konec pole, bude potom celý adresář dost nepřehledný. Potřeboval bych poradit, jak celé pole srovnat podle přijímení (podle abecedy) a jak vyřešit, pokud nebude přijímení vyplněné.
Java opravdu není můj kamarád, moje znalosti nejsou velké a v budoucnu se jí určitě věnovat nebudu. Věřím, že abclinuxu navštěvuje mnoho lidí, kteří javu znají a budou ochotni mi poradit.
Snad můj popis není moc zmatený. Pokud budete potřebovat nějaké další informace, rád je dodám. Za Vaše rady předem děkuji.
S pozdravem Serafin.
Tiskni Sdílej:
java.util.ArrayList
? Nastuduj si pojem Serializace a uvidíš, že tvoje úloha bude náhle vcelku primitivního rázu (což už takhle je ). Naplň ten list svými objekty, které implementují rozhraní Serializable
(viz technologie JavaBeans) a poté celý ArrayList serializuj. Je to volání jedné metody. Good luck
Druhý problém: třídění. Collections.sort(list, mySorter);
- nastuduj si kolekce v Javě
List seznam = new LinkedList<Trida>(); //pridani polozky seznam.put(new Trida()); //odebrani polozky seznam.remove(objekt); //prochazeni seznamu for (Trida t: seznam) { pridatDoGui(t); }
Objekt se vloží jako jeden prvek do pole, které má pevnou délku 100 (takže program umožňuje uložit 100 záznamů).Za něco takového doufám na FEL ČVUT nikdo zápočet nedá!
Pokud nemůžeš (neumíš, nechceš) přispět radou, tak se raději neozývej. Obrátil jsem se sem s prosbou o radu a pomoc, protože si nevím rady, a ne o stupidní poznámku. Java jde úplně mimo mě. Nikdy se jí věnovat nebudu, budu studovat obor Elektronika a sdělovací technika. Aplikace výpočetní techniky není prográmátorsky zaměřený předmět. Cituji z oficiální stránky předmětu:
Cílem předmětu je získat přehled o základních aplikacích výpočetní techniky.
Všem ostatním, kteří se mi snaží pomoci, ještě jednou děkuji.
Java jde úplně mimo mě. Nikdy se jí věnovat nebudu, budu studovat obor Elektronika a sdělovací technika.Jistě. Jeden kamarád vystudoval právě tenhle obor, a momentálně pracuje v softwarové firmě
ObjectInputStream
u a ObjectOutputStream
u, řazení lze snadno udělat implementací Comparator
u nebo Comparable
(spíš bych se v tomhle případě přimlouval za ten komparátor) a použitím metody Collections.sort
.
Pokud nemůžeš (neumíš, nechceš) přispět radou, tak se raději neozývej.Nebuď nafučenej a vem to, co bylo napsáno, jako radu - a nepoužívej pole tak, jak to píšeš. Je to prasárna, kravina a i když to vypadá jednoduše, zbytečně si tím způsobuješ ty problémy, na jejichž řešení se ptáš...
Nikdy se jí věnovat nebudu, budu studovat obor Elektronika a sdělovací technika.Jestli si myslíš, že tam se programování vyhneš, tak jsi na omylu.
Je to k ničemu a jediný, co se na tom naučí, je flákání.A nebo třeba jak hledat v dokumentaci. Jak pracovat se strukturami. Výhoda takovéhle úlohy je v tom, že se to dá udělat i složitě (XML tuhle, serializace támhle, vhodné pro někoho, kdo se chce dál zabývat programování) i jednoduše (využiju pár věcí z knihovny a mám to hotové, vhodné pro lidi, kteří s Javou už nebudou mít v dalším studiu nic společného) Že ty ses u toho učil flákání, je tvůj problém, není to všeobecné.
Že ty ses u toho učil flákání, je tvůj problém, není to všeobecné.Asi se neznám dostatečně detailně. Zato vy máte o mých posledních osmi letech života perfektní přehled
Je to k ničemu a jediný, co se na tom naučí, je flákání.Takže to nebylo o tobě? Pak je ovšem zjevné, že zatímco já tě neznám dostatečně detailně, ty asi znáš dostatečně detailně pisatele blogu...
ArrayList<String>
String[] array = { "a", "b", "c"}; ArrayList<String> list = Arrays.asList(array)?
ZobrazovačOsoby
, který bude mít metody na nastavení osoby a zase její získání. Tím můžeš snadno oddělit listovací a ukládácí logiku od zobrazování a editaci kontaktů. A pomůže ti to ve znovupoužitelnosti kódu (i když v tomto případě je to jen tak pro procvičení).
*) což je spíš tak pro radost, v praxi stejně v 99% použiješ už hotové algoritmy, API, knihovny...
**) možná to tak už máš.
/* * To change this template, choose Tools | Templates * and open the template in the editor. */ package local.sandbox; /** * * @author petr */ public class HlavníTřída { public void udělejTo(String tadyMášArgument) { System.out.println(tadyMášArgument); } public static void main(String[] args) { HlavníTřída hlavníTřída = new HlavníTřída(); hlavníTřída.udělejTo("Nějaký řetězec"); System.exit(0); } }Ale abych řekl pravdu, vypadá to pěkně, ale psát se to nedá
A pomůže ti to ve znovupoužitelnosti kóduJak tohle použije na faktoriál, který ho čeká následující semestr? :-o