Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Vítám všechny návštěvníky mého prvního zápisku, který je zároveň žádostí o pomoc.
Na FEL ČVUT v předmětu Aplikace výpočetní techniky je podmínkou pro udělení zápočtu napsání desktopové aplikace nebo apletu v javě.
Nyní k mému problému:
Jako semestrálku jsem si vybral Adresář, který umožňuje uložit jméno, přijímení, telefon, e-mail, adresu a nějakou poznámku. Záznamy se dají samozřejmě i editovat a mazat.
Funguje to tak, že z údajů vložených do jednotlivých polí (viz. obrázek) se vytvoří objekt. Objekt se vloží jako jeden prvek do pole, které má pevnou délku 100 (takže program umožňuje uložit 100 záznamů). Celé pole se potom uloží do souboru. Při spuštění se pole ze souboru zase načte a záznamy se mohou prohlížet nebo upravovat.
Múj problém ja takovýto. Pokud vymažu nějaký záznam, tak potom při prohlížení bude v poli "díra", takže při listování se najednou ukáží prázdná políčka. Nebo při vložení nového zánamu na konec pole, bude potom celý adresář dost nepřehledný. Potřeboval bych poradit, jak celé pole srovnat podle přijímení (podle abecedy) a jak vyřešit, pokud nebude přijímení vyplněné.
Java opravdu není můj kamarád, moje znalosti nejsou velké a v budoucnu se jí určitě věnovat nebudu. Věřím, že abclinuxu navštěvuje mnoho lidí, kteří javu znají a budou ochotni mi poradit.
Snad můj popis není moc zmatený. Pokud budete potřebovat nějaké další informace, rád je dodám. Za Vaše rady předem děkuji.
S pozdravem Serafin.
Tiskni
Sdílej:
java.util.ArrayList
? Nastuduj si pojem Serializace a uvidíš, že tvoje úloha bude náhle vcelku primitivního rázu (což už takhle je Serializable
(viz technologie JavaBeans) a poté celý ArrayList serializuj. Je to volání jedné metody. Good luck Collections.sort(list, mySorter);
- nastuduj si kolekce v Javě List seznam = new LinkedList<Trida>(); //pridani polozky seznam.put(new Trida()); //odebrani polozky seznam.remove(objekt); //prochazeni seznamu for (Trida t: seznam) { pridatDoGui(t); }
Objekt se vloží jako jeden prvek do pole, které má pevnou délku 100 (takže program umožňuje uložit 100 záznamů).Za něco takového doufám na FEL ČVUT nikdo zápočet nedá!
Pokud nemůžeš (neumíš, nechceš) přispět radou, tak se raději neozývej. Obrátil jsem se sem s prosbou o radu a pomoc, protože si nevím rady, a ne o stupidní poznámku. Java jde úplně mimo mě. Nikdy se jí věnovat nebudu, budu studovat obor Elektronika a sdělovací technika. Aplikace výpočetní techniky není prográmátorsky zaměřený předmět. Cituji z oficiální stránky předmětu:
Cílem předmětu je získat přehled o základních aplikacích výpočetní techniky.
Všem ostatním, kteří se mi snaží pomoci, ještě jednou děkuji.
Java jde úplně mimo mě. Nikdy se jí věnovat nebudu, budu studovat obor Elektronika a sdělovací technika.Jistě. Jeden kamarád vystudoval právě tenhle obor, a momentálně pracuje v softwarové firmě
ObjectInputStream
u a ObjectOutputStream
u, řazení lze snadno udělat implementací Comparator
u nebo Comparable
(spíš bych se v tomhle případě přimlouval za ten komparátor) a použitím metody Collections.sort
.
Pokud nemůžeš (neumíš, nechceš) přispět radou, tak se raději neozývej.Nebuď nafučenej a vem to, co bylo napsáno, jako radu - a nepoužívej pole tak, jak to píšeš. Je to prasárna, kravina a i když to vypadá jednoduše, zbytečně si tím způsobuješ ty problémy, na jejichž řešení se ptáš...
Nikdy se jí věnovat nebudu, budu studovat obor Elektronika a sdělovací technika.Jestli si myslíš, že tam se programování vyhneš, tak jsi na omylu.
Je to k ničemu a jediný, co se na tom naučí, je flákání.A nebo třeba jak hledat v dokumentaci. Jak pracovat se strukturami. Výhoda takovéhle úlohy je v tom, že se to dá udělat i složitě (XML tuhle, serializace támhle, vhodné pro někoho, kdo se chce dál zabývat programování) i jednoduše (využiju pár věcí z knihovny a mám to hotové, vhodné pro lidi, kteří s Javou už nebudou mít v dalším studiu nic společného) Že ty ses u toho učil flákání, je tvůj problém, není to všeobecné.
Že ty ses u toho učil flákání, je tvůj problém, není to všeobecné.Asi se neznám dostatečně detailně. Zato vy máte o mých posledních osmi letech života perfektní přehled
Je to k ničemu a jediný, co se na tom naučí, je flákání.Takže to nebylo o tobě? Pak je ovšem zjevné, že zatímco já tě neznám dostatečně detailně, ty asi znáš dostatečně detailně pisatele blogu...
ArrayList<String>
String[] array = { "a", "b", "c"}; ArrayList<String> list = Arrays.asList(array)?
ZobrazovačOsoby
, který bude mít metody na nastavení osoby a zase její získání. Tím můžeš snadno oddělit listovací a ukládácí logiku od zobrazování a editaci kontaktů. A pomůže ti to ve znovupoužitelnosti kódu (i když v tomto případě je to jen tak pro procvičení).
*) což je spíš tak pro radost, v praxi stejně v 99% použiješ už hotové algoritmy, API, knihovny...
**) možná to tak už máš.
/* * To change this template, choose Tools | Templates * and open the template in the editor. */ package local.sandbox; /** * * @author petr */ public class HlavníTřída { public void udělejTo(String tadyMášArgument) { System.out.println(tadyMášArgument); } public static void main(String[] args) { HlavníTřída hlavníTřída = new HlavníTřída(); hlavníTřída.udělejTo("Nějaký řetězec"); System.exit(0); } }Ale abych řekl pravdu, vypadá to pěkně, ale psát se to nedá
A pomůže ti to ve znovupoužitelnosti kóduJak tohle použije na faktoriál, který ho čeká následující semestr? :-o