abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2002 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    kozzi avatar 6.5.2007 23:09 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Internet je pro všechny
    No, nevím jak ostatní, ale od dob co používám Linux a nepotřebuji shánět cracky a seriova cisla, tak se na porno stránky dostanu jen pokud zadám do prohlížeče stránku nějakýho portálu s touto milou tématikou.
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    7.5.2007 08:33 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Internet je pro všechny
    Nápodobně. Ještě bych jen dodal, že je opravdu komická zažitá představa že: "Když už děláš s těmi počítači, tak bys měl přeci vědět proč tvé sestře nefunguje tiskárna?!" Odpálkování, že nejsem jasnovidec a lékař je také neléčí po telefonu berou div ne jako osobní křivdu. Tu jim ještě násobím tím, že mě nějaké problémy MS Windows nezajímají, a pokud chtějí abych jim nějak s počítačem pomáhal ať přejdou na Linux.

    Jinak jak vidno, ve svém únorovém blogpostu Linux pro důchodce.. jsem očividně neustřelil.
    Dalibor Smolík avatar 7.5.2007 09:19 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Internet je pro všechny
    No, včera se na mne obrátil známý, starší člověk, že má nový notebook, moc toho o počítačích neví, ale chce hlavně na internet. Tak jsem mu doporučil Linux a vysvětlil důvody pro a proti, ta bezpečnost při surfování mu připadá dost důležitá, měl špatné zkušenost z dřívějška. ...
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    Rezza avatar 7.5.2007 10:32 Rezza | skóre: 25 | blog: rezza | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Internet je pro všechny
    "Opravujes pocitace cele republice, ale rozjet tu tiskarnu s tim ucetnictvim nedokazes!" Co mam jineho rict, nez ze to sto roku stare DOSove ucto je krap?
    7.5.2007 16:41 R
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Internet je pro všechny
    Na to mas povedat, ze ak chcu pouzivat nejaky konkretny SW, tak musia kupit podporovany HW a nie najlacnejsiu existujucu tlaciaren.
    6.5.2007 23:13 Lu-Tze | skóre: 15 | blog: Lu-Tzeho blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Internet je pro všechny
    V trafice si asi taky nikdy nic nekupuje, co?
    6.5.2007 23:35 Ses | skóre: 16 | blog: Nevím nic, ale zato to vím správně | Ivančice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Internet je pro všechny
    Ne, ona nemůže pořádně chodit. Na nakupování má manžela... Ale já jsem tím chtěl hlavně říct, že ona si myslela, že internet je jen porno a najednou objevila tu hezčí stránku internetu, a to sběr informací a kdyby se proklikala (a přes reklamy to není takovej problém) na nějaký hard-core porno stránky, tak by okamžitě začala vykřikovat, že je to pravda, že je internet samý porno, že je zkažená mládež. Vypadá to, že asi nemáš v rodině bývalou učitelku...
    Nikdo mi nerozumí. Jsem záhadný.
    6.5.2007 23:39 Lu-Tze | skóre: 15 | blog: Lu-Tzeho blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Internet je pro všechny
    na nějaký hard-core porno stránky, tak by okamžitě začala vykřikovat, že je to pravda, že je internet samý porno, že je zkažená mládež
    Vždyť jsem ti dal jasný návod jak argumentovat :-)
    7.5.2007 00:50 Thaweg | skóre: 16 | blog: Herbatka | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Internet je pro všechny
    Nechápu, jak se může někdo dostat NEVĚDOMKY na porno web.
    fx-95 avatar 7.5.2007 01:01 fx-95 | blog: Achjo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Internet je pro všechny
    To jsi na tom ještě dobře, já zase nechápu, kdo má co proti pornu :-)
    Most Inteligent Consumer Realize Our Software Only for Fools (and) Teenagers
    Dalibor Smolík avatar 7.5.2007 09:56 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Internet je pro všechny
    Dovedu si představit, že ta babička, které se ten počítač zasekl, klidně proti tomu pornu může leccos mít :-)
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    7.5.2007 20:26 noname265 | skóre: 5 | blog: Legion_of_arch
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Internet je pro všechny
    masturbace je přirozená věc...
    nothing
    Jiří Poláček avatar 7.5.2007 09:19 Jiří Poláček | skóre: 47 | blog: naopak | Sivice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Internet je pro všechny
    Spousta uživatelů začíná hledat informace o firmě či produktech této firmy tak, že do prohlížeče zapíší odhadnuté doménové jméno ve stylu www.nazevfirmy.cz. Občas ovšem člověk uvidí něco jiného, než by čekal, svého času byl známý případ prodejce počítačů Comfor …
    Sudoku omrzelo? Zkuste bobblemaze! | Statistiky jsou jak bikiny. Napoví hodně, všechno ale neukážou.
    7.5.2007 10:29 Ses | skóre: 16 | blog: Nevím nic, ale zato to vím správně | Ivančice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Internet je pro všechny
    Stačí kliknout na špatný odkaz (třeba na nějakou reklamu) nebo otevřít "špatný" e-mail...
    Nikdo mi nerozumí. Jsem záhadný.
    7.5.2007 10:01 Robo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Internet je pro všechny
    Tak jej tam nahod Linux. Windows 98 & internet = sebevrazda
    7.5.2007 10:05 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Internet je pro všechny
    Starý hw & linuxu neznalý uživatel & linux --> negativní pohled na Linux jako na pomalý OS.
    7.5.2007 10:28 Ses | skóre: 16 | blog: Nevím nic, ale zato to vím správně | Ivančice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Internet je pro všechny
    To nejde z několika důvodů. Ten hlavní je, že si zvykla na Win 98 a jakákoli změna čehokoli (stačí posunout ikonku FF) by ji znesnadnila práci. Další důvod je, že ten počítač nepoužívá jen ona, ale i její vnouče (ne já). A taky je celkem vášnivá hráčka her...
    Nikdo mi nerozumí. Jsem záhadný.
    kotyz avatar 7.5.2007 16:42 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Internet je pro všechny
    na win98 uz nefungujou dnesni moderni viry :-D

    ale je dost tech starejch ... :-(

    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    otula avatar 7.5.2007 10:23 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Internet je pro všechny
    Jednou v rádiu, nevím už která to byla stanice, se ptali lidí na jejich názor na Internet. No a nějaký borec říkal velmi zaujatě něco takového: „No, internet spousta lidí používá pro komunikaci - posílání e-mailů, icq, lze tam najít spoustu informací, jízdní řády, slovníky, a spoustu dalších věcí, třeba jak vyrobit bombu… Já bych ho zakázal, vůbec se mi nelíbí“ Málem jsem tehdy spadnul smíchem ze židle :-D
    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
    7.5.2007 12:22 Honza Jaroš | skóre: 6 | blog: moje_strana_plotu | Bohnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Internet je pro všechny
    otula avatar 7.5.2007 12:27 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Internet je pro všechny

    :-)

    Vypadá to, že ten názor nesdílí sám. Ovšem oproti té paní mu nebylo 72 let, ale cca 20 :-D

    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.