Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Tak som si ráno vzal na záchod knižku a čítal :
V této zmatené době si Římané velmi zřetelně uvědomovali skutečnost, kterou vyjádřili lapidárním řešením, že ve zkaženém státě se vydáva nejvíc zákonů. Mohli dodat, že i těch se málokto držel.
No čo dodať, toto predchádzalo koniec rímskej republiky a nástup cisárstva. Žeby nejaké paralely ...
zdroj: Jan Burian - Řím, světla a stíny antického velkoměsta. Nak. Svoboda 1970
Tiskni
Sdílej:
K tomu "abíčku" určite sa rozvinulo do prekrásnej podoby a pripomína mikromodel spoločnosti myslím tej lepšiej akú by sme chceli mať, no to neznamená že nieje čo zlepšovať.
(byť paradoxně to byla tato a pozdější doba "temna", která nám zachovala přepisováním antické prameny).lol
To platí i pro následný tzv. "Pád Říma", což byla prostě transformace antické společnosti do společnosti středověkéOna to nebyla "prostě transformace". To byl prostě pád se vším všudy - s opakovaným dobýváním a pleněním kdejakými barbary, vylidňováním měst.
Ona to nebyla "prostě transformace". To byl prostě pád se vším všudy - s opakovaným dobýváním a pleněním kdejakými barbary, vylidňováním měst.aneb Gibbon a a historiografie 18. století nechává pozdravovat
Čím více se vydává zákonů a nařízení, tím více je zlodějů a lupičů.
To pravil Lao'c někdy 600 let před narozením Krista a letopočtu.
Ovšem bez složitých zákonů, laikům nesrozumitelných, by neměli právníci co dělat :). Jak říká o mnoho let později V. Bělohradský: Právní stát je stát, kde se dobře daří právníkům. To jistě tak trochu provokace, ale něco na tom také je.
Doby úpadku jsou ale zase dobré pro samotné aktéry. Jistě je příjemnější se dekadentně vyvalovat v lázni a na násilí se chodit díval do Kolosea, než si nechat useknot hlavu v dynamickém období rozkvětu v Římě.
Taková zlatá doba Evropy mohla být v době před první světovou. Pro Evropu, národy kolonií asi na to nevzpomínají nejlépe. Ale i v té Evropě to znamenalo dvanáctihodinovou pracovní dobu včetně sobot. Dobře je dneska. I když, pravda, pokud se Titanik opravdu potápí, radovat se nad tím, jak ta kapela pěkně vyhrává...
I s těmi mravy. Dřívější války (středověk) se otevřeně vedly s úmyslem dobýt--dobít, zničit. Dneska se už se vládci alespoň snaží své choutky ospravedlnit.
Ovšem bez složitých zákonů, laikům nesrozumitelných, by neměli právníci co dělat :)Základní problém je, že když dělám zákon, jistě se kolem motá nějaký právník a ten bude mít s velkou pravděpodobností zájem na komplikovaných a složitých předpisech, než na něčem, co pochopí prakticky každý.
Otázkou je, jestli musí být na vše psaný zákon, norma, nařízení, směrnice, předpis ...