Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
-s
je zbytečné a -e
neuškodí)
for S in *.htm.iso-8859-2; do sed -e "s/\.iso-8859-2//g" -- "$S" >"${S%.iso-8859-2}"; rm -- "$S"; done
module add 7-zip-4.xy
- číslo jsem už zapomněl, už je to dlouho, co jsem to instaloval Pokud jde o WiFi na FI MUNI, tak jsem viděl, že sloužilo (a možná ještě slouží) mj. k dobré zábavě v průběhu přednášek - a to ke stahování DC++. A pak tam nemají být viry.Jo, spousta lidí přes WiFi opravdu stahuje na přednáškách filmy z P2P sítí, za což je spousta jiných včetně mne proklíná, protože pak AP nestíhá a mně se nenačte ani blbej IS. Jinak, jak jsem psal, Wi(n)dows (za to co mi udělaly jim slušně říkat nebudu) jsem připojil do fakultní sítě poprvé a opravdu nevyužívám služeb žádné P2P sítě, ani kolejnetu (bydlím v Brně (doma)). Jinak pokud jsi měl co dočinění s FI, tak jistě chápeš, že na některých přednáškách se dají dělat jen dvě rozumné věci -- spát nebo brouzdat po ábíčku či diskusních fórech...
S takouto prednáškou treba v prvom rade urobiť zásadnú vec: neísť tam...
command.com
nebyl zase tak špatný. Pokud tam byl doskey
Ndos.com nebo 4dos.com byl jeste lepsi.
cmd.exe
(ale umírá zároveň s ním). command.com
žádnou historii, nebo nedejbože editaci příkazového řádku, neměl..
doskey
doskey
se dá ještě použít <F3> pro zobrazení posledního příkazu. (To se však s doskey
vylučuje, tam je na to všude jinde obvyklá šipka nahoru.)
... Ale co, jsou na dobré cestě.Ano, a mají co dohánět.
nedosahuje kvalit TotamCommandera.Kvalit? Já teda nevím, ale v TotalCommanderu se nedaji menit ani prava ani vlastnici a skupina souboru. Tak jakypak kvality
dd
s přesměrovanými vstupy a výstupy. Občas se to zasekává a nefunguje to se scponly.
Tiskni
Sdílej: