Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Neskutečně mě vytáčí hlášky typu "Příkazová řádka zemřela s DOSem" apod. Za prvé příkazová řádka DOSu bylo nedochůdče, které mělo naprosto dětinské nedostatky a za druhé na produktech jisté firmy M$ je vidět, že ač tvrdí jak je jejich systém klik-cvak super, příkazovou řádku stejně implementují a dokonce v novějších "systémech" přidali další (na unixu dávno zcela běžné) vlastnosti, jako třeba historii.
Včera se mi naskytla opět příležitost, poukázat na kvality BASHe. Ačkoliv se považuji za průměrného uživatele bez nějakých extra znalostí skriptování v BASHi, výrazně jsem si ušetřil práci. Stáhl jsem ve škole bratrovi "slidy" z Céčka, jenže náš fakultní webserver disponuje úžasnou možností volby kódování. Výsledkem bylo stažení každého ze souborů asi desetkrát a pokaždé s ukončením ".iso-8859-2" a jinými, podle kódování. Problém je, že firefox si neumí poradit se soubory blabla.htm.iso-8859-2 a chce je mermomoci ukládat. Hromadné přejmenování souborů nestačí, protože v jednotlivých stránkách jsou odkazy i s extenzí iso-8859-2 a tak jsem BASHi sdělil:
for S in *.htm.iso-8859-2; do sed -s "s/\.iso-8859-2//g" $S > ${S%.iso-8859-2}; rm $S; done;
A bylo vyhráno. Stručně, jasně, výstižně. A teď ať to někdo nakliká za podobný čas!
Jo a proč nemám rád Widle? Protože jsem je dnes po dlouhé době spustil. Bylo to poprvé, co jsem se odvážil se s nimi připojit do fakultní sítě (studuju už druhým rokem ) a to proto, že mi nechodil jabber na FC3 a tak jsem to chtěl testnout na Win. Jenže velmi brzo mi přišel email z fakultni administrativy, že mi zablokovali do 28. 11. účet na WiFi, protože jsem připojil zavirovaný počítač, který šířil nákazu. No ještě, že jsem aktualizoval Avast, který nic nenašel... I will kill Bill
Update: Ještě doplním svoji oblíbenou fičuru při kompilaci: ./configure && make; cp /dev/urand /dev/dsp
, což spustí configure, pokud je úspěšné, tak i make a až to skončí, začne mi chrčet v reprácích, já se zvednu od televize a jdu pokračovat v práci Jen doplním, že uživatelé KDE si prvně musí killnout atrsd...
Tiskni
Sdílej:
-s
je zbytečné a -e
neuškodí)
for S in *.htm.iso-8859-2; do sed -e "s/\.iso-8859-2//g" -- "$S" >"${S%.iso-8859-2}"; rm -- "$S"; done
module add 7-zip-4.xy
- číslo jsem už zapomněl, už je to dlouho, co jsem to instaloval Pokud jde o WiFi na FI MUNI, tak jsem viděl, že sloužilo (a možná ještě slouží) mj. k dobré zábavě v průběhu přednášek - a to ke stahování DC++. A pak tam nemají být viry.Jo, spousta lidí přes WiFi opravdu stahuje na přednáškách filmy z P2P sítí, za což je spousta jiných včetně mne proklíná, protože pak AP nestíhá a mně se nenačte ani blbej IS. Jinak, jak jsem psal, Wi(n)dows (za to co mi udělaly jim slušně říkat nebudu) jsem připojil do fakultní sítě poprvé a opravdu nevyužívám služeb žádné P2P sítě, ani kolejnetu (bydlím v Brně (doma)). Jinak pokud jsi měl co dočinění s FI, tak jistě chápeš, že na některých přednáškách se dají dělat jen dvě rozumné věci -- spát nebo brouzdat po ábíčku či diskusních fórech...
S takouto prednáškou treba v prvom rade urobiť zásadnú vec: neísť tam...
command.com
nebyl zase tak špatný. Pokud tam byl doskey
Ndos.com nebo 4dos.com byl jeste lepsi.
cmd.exe
(ale umírá zároveň s ním). command.com
žádnou historii, nebo nedejbože editaci příkazového řádku, neměl..
doskey
doskey
se dá ještě použít <F3> pro zobrazení posledního příkazu. (To se však s doskey
vylučuje, tam je na to všude jinde obvyklá šipka nahoru.)
... Ale co, jsou na dobré cestě.Ano, a mají co dohánět.
nedosahuje kvalit TotamCommandera.Kvalit? Já teda nevím, ale v TotalCommanderu se nedaji menit ani prava ani vlastnici a skupina souboru. Tak jakypak kvality
dd
s přesměrovanými vstupy a výstupy. Občas se to zasekává a nefunguje to se scponly.