Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Je pravda, ze stacilo sem dat odkaz, ale uz mi tu bol vytykany moj minimalizmus, tak som sem dal ten clanok cely. V com je problem?Stačí se držet zavedených zvyklostí: 1) Článek můžete zkopírovat, máte-li souhlas jeho autora anebo majitele autorských práv. Podle autorského práva můžete jinak volně využít cizí dílo ve formě citace. V každém případě je vhodné uvést zdroj, tj. místo původní publikace. 2) I tak samozřejmě musíte uvést autora - a zejména na místě, kde může snadno dojít k omylu, jako je váš osobní blog, je vhodné uvést pravého autora hned na začátku textu. Tedy zkopírovat kompletní text anebo i části bez toho, aby splňovaly definici citace, a dát pod to pouze odkaz "zdroj" rozhodně nestačí. Když už to není přímo porušením autorského práva, tak přinejmenším bezohlednost.
Vidim, ze co sa tyka copyrightu a autorskeho prava mate znacne medzery.Tohle jste měl napsat v první osobě.
1. Dezider Lakatos sa nevydava za autoraPokud něco uveřejníte ve svém vlastním blogu, kde je v záhlaví vaše jméno, a neuvedete výslovně jméno autora, vydáváte se za autora.
2. Text obsahuje priamy odkaz na zdroj.To v tomto případě nestačí (viz výše).
3. Na predmetnom webe sa nikde nenachadza zmienka o tom, ze data na nom podliehaju pod niektoru z licenciiTo máte ale vlčí mlhu, já tam vidím zcela zřetelně tohle:
Informácie Názov časopisu: WWW.ZAPISNICEK.INFO Copyright: Juraj B.. 2005 email: info[zavinac]zapisnicek.infoCo myslíte, že asi znamená to slůvko "copyright"?
4. System na ktorom su data publikovane spada pod licenciu GPL, obsah v nom publikovany nenesie ziadne atributy, ktore by davali jasne najavo, ze podlieha pod inu licenciu.To snad nemyslíte vážně, podle vás tedy se všechna autorská díla publikovaná pomocí opensource redakčního systému stávají automaticky také opensource? Tak to ale v žádném případě není. Autorská díla podléhají autorskému právu a to je dané zcela jasně najevo slůvkem "copyright" a vámi zkopírovaný článek je podepsaný: Juraj B. BTW také je uvedeno, že skutečným zdrojem je "Arne B. Mann - Historická Revue " - teď už je věcí "Juraje B.", jestli odsud prostě článek bez svolení autora a vydavatele Historické Revue prostě opsal, anebo jestli ho shrnul vlastními slovy. To první je porušením autorského práva, to druhé je legitimní. V každém případě je aspoň zdroj uveden. To se vás ovšem netýká, jestli je váš zápis jen plagiát anebo plagiát plagiátu na podstatě moc nemění.
5. Toto vsetko je zvyraznene uz v nadpise prispevku Dezidera Lakatosa a nasledne v dalsich jeho prispevkoch, cim nevznikaju ziadne pochybnosti o autorstve...Dodatečná závorka v nadpise sice je, ale pořád neuvádíte jméno pravého autora, proto to řešíte pouze částečně. A připomínám vám znovu, že pro kopírování je především nutný souhlas majitele copyrightu. V civilizované společnosti se tohle obvykle řeší tak, že a) uvádí se jméno autora tak, aby nevznikly žádné pochybnosti b) uvádí se místo původní publikace a výslovné povolení majitele autorských práv (např. "publikováno se svolením XY" nebo "se souhlasem vydavatele přejato z XYL" či "copyright XY"), případně že text je volně kopírovatelný apod. (obecně záleží na dohodě s majitelem copyrightu) Tím pak odpadají veškeré zbytečné diskuse a když se tím budete řídit, jistě nikdo nebude nic namítat.
Nikde som neuviedol ze som autor, ak ti to tak pripada, za to nemozem :(To je totiž do nebe volající blbost
poslední úprava: dnes 17:34Jak jsem řekl - neřeš to. Mě je to naprosto jedno
Tiskni
Sdílej: