Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »===
' IMHO řeší problém, který především vůbec neměl vzniknout. Většina uživatelů PHP si ale bohužel zvykla na to, že se automaticky přetypuje cokoli na cokoli, a co hůř, většině to tak vyhovuje, takže se obávám, že je pozdě s tím něco dělat… :-(
20 . (10 + 12)
?
(PHP nepoužívám, let's flame.)
Podle mě je jsou typy z filosofického hlediska přežité. Proč nepoužít 20 . (10 + 12)
?
Kromě výše zmíněných problémů podobné praktiky vedou k zoufale neefektivním programům, které ve skutečnosti neustále konvertují tam a zpátky, aniž by si to autor neuvědomoval. Dříve jsem se dost pohyboval na Intervalu a děsily mne tam zlozvyky některých PHP-istů, kteří jakživi nepoznali jiný jazyk a neměli nejmenší představu, co se vlastně při provádění jejich skriptu děje. Hrůzy typu '$a = date("H") / 6
' patří k těm mírnějším.
Mimochodem, je jediné štěstí, že autoři PHP nepoužili pro spojení řetězců logičtější a názornější '+
', jinak bychom se museli zabývat tím, jestli (2 + '2')
je '22'
nebo 4
…
===
zavedli kontrolu typů. Ale to už by asi zase nebylo PHP…
Anketa Jaká je Vaše sexuální orientace? Heterosexuální (88%) Homosexuální (0%) Bisexuální (13%) Celkem 16 hlasůZvláštní procenta.
1. možnost 2. možnost 3. možnost 87,5 -> 88 87,5 -> 88 87,5 -> 87 12,5 -> 13 12,5 -> 12 12,5 -> 13
Vysvětlení pro neznalé: naši skvělí zákonodárci vymysleli úžasný hlavolam. Údaje v účetní závěrce se podle zákona uvádějí v tisících korun zaokrouhlené na celá čísla, ale podle téhož zákona musejí součty souhlasit. Jak se toho má docílit, to už ovšem zákon neuvádí…
A bez registrace se může hlasovat?Ano, teoreticky pouze jednou, ale nevím jak je to ošetřeno...
Tiskni
Sdílej: