Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Včera večer mi do RSS čtečky doplul nejnovější Arch Linux Newsletter, tak jsem kouknul co tedy nového v komunitě kolem Arch Linuxu.
Text jsem prolítnul očima a zastavil se až u odstavce Archstats, hele to by mohlo být něco zajímavého, statistiky já docela rád, snad nejsem jediná lama mezi Archisty, že jsem o to ještě nikde nezakopnul.
Je to věcička pravda prostá, klient nainstalovaný na vašem Archlinuxu, sbírá info z vašeho PC, jako je typ procesoru, paměť, uptime, nainstalované balíčky, atd. A pak se z nich vygeneruje tááákováhle hezká statistika... jsem v ráji :)
Jak se člověk dočte tady není vůbec třeba mít strach, o nějaké zneužití odeslaných dat, žádné spojení konkrétních dat s IP ze které bylo odesláno, prostě prej bez obav :)
Příslušný balíček stáhnete pomocí
pacman -S archstatsKlienta je pak potřeba nastavit pomocí
archtats -rKonfigurák pro ruční úpravu je k nalezení v
/etc/archstats/archstats.confPak už jenom zařídit pravidlené odesílání dat a to třeba přes cron, vyťukáním
crontab -ea zapsáním
0 0 * * * /usr/bin/archstats -uCož odesílá data denně o půlnoci.
Tiskni
Sdílej:
Average uptime: 11 days, 23 hours, 27 minutes, 51 seconds.OMFG
IgnorePkg = ...
v /etc/pacman.conf
. Nehlede na to, nuti te nekdo po updatu k rebootu? Rekl bych ze ne, pokud nepouzivas konkurencni OS