Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Jediný, co mam ověřený, je to, že u nás na ZČU jsme měli Francouze na studiu a radši chtěli zůstat u nás než se vracet domů. Tvrdili, že by tam nesehnali práci. Je to vzpomínka z cca roku 1998.
Jako priklad bych uvedl ameriku 1. poloviny 20. stoleti, kdy to byl opravdovy melting-pot, kam prichazeli pracoviti irsti, italsti, zidovsti, polsti a vychodoevropsti imigranti kteri sdileli svuj "Americky Sen" sen o svobode, o slusnem vydelku za poctivou praci, o uspechu pro schopne, o vlastnich domech, vzdelani a kariere pro sve deti.
Aby to fungovalo, byla velmi jednoducha, ale nekompromisne dodrzovana pravidla:
Hispanci si uchovavaji svuj jazyk, svou kulturu, sva gheta a bordel, misto aby se asimilovali, zmenila se vetsinova spolecnost. Dnesni hispanci nesdilej americky sen, oni chteji zacit pracovat az "manana" a dnes brat socialni davky, trochu krast a trochu loupit a obvinit spolecnost, ze je diskriminuje, ze se odmita naucit spanelsky a dat jim penize (ne praci!)
K novinářům. Můj kamarád pracuje jako novinář v rozhlase. Ve vysílání, které je považované za seriózní (vlastně už spíš bylo). Tak to trochu vidím i z té jejich strany. Já si také myslel, že novináři mají přístup k nějakým extra informacím a mohou tedy podat velmi přesný popis. Ve skutečnosti jsou na tom v podstatě jako my. Musí vylovit z internetu všechno co se dá a velmi rychle z toho udělat zprávu. Navíc třeba z oblasti, ve které se moc neorientují (kdo rozumí všemu, že).
K té Francii. Pokud vím, muslimů je tam deset procent. To už je docela síla.
Pokud zvolí razantní řešení, může to také skončit občanskou válkou. Opravdovou občanskou válkou s hromadama mrtvol. Může se to přenést do dalších Evropských zemí. Dá se čakat zdivočelá reakce z islámských zemí. Blbé.
Pokud zvolí usmiřování, nic se neřeší a problém se jenom odkládá. Taky blbé.
Tady někdo navrhoval použít armádu. No fajn. Ale je doufám jasný, že to může znamenat hodně mrtvých na obou stranách? Trestné výpravy sebeodpalovačů. Jste připravený na to, že takovej konflikt se třeba přenese i sem a budou tady občas bouchat bomby? Je riziko takové války lepší varianta, nežli čekat, až z toho bude neprostej malér?
Jó barikády v Paříži. To už je tradice a často z toho bylo zle.
Když se něco takového ve světě děje, tak slýchám volání po razantním zásahu. Ale ono se většinou myslí "tam někde". Ono se dobře říká, že jsou lepší relativně malé ztráty na životech dneska, nežli velké zítra. Ale jste připravený že třeba padnete zrovna vy? Civilů se to dneska také týká.
Ona ta deportace by neprošla jen tak v klidu, zkuste vyhnat miliony lidí a uvidíte, jak se to jejich mateřské země nechají líbit.
V tom případě by někdo měl:
-zjistit do jaké míry jsi cizinec
-pečlivě prozkoumat tvou barvu kůže
-důsledně prozkoumat tvé náboženské vyznání
-provést na tobě psychologické zkoušky
-zabít tě
Tiskni
Sdílej: