Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Jakékoli bootovací cd Mandrake, tedy od čísla 9.0 (dřívější Mandrake neznám) se hodí k úpravě disků. Já osobně to tak dělám protože jsem líný shánět nějakou utilitku pro tuto práci.
Potřebuji-li li zmenšit partišnu, vložím cd do cdrom potom restart projdu vše až k otázce aktualizovat či instalovat, dám instalovat a potom už jen upravím disk, dám hotovo a reboot. Mezitím vložím jiný bootovací disk do cdrom a začínám instalovat. Naposled jsem takhle nainstaloval NetBSD. Je to sice jako řešení asi nezvyklé, ale musíte uznat, že neotřelé. Pak jsem, a to tedy říkám jen tak mimochodem při svých pokusech s VIM zjistil, že chcete-li nějaký libovolný soubour, ve vkládacím režimu napíšete::e / potom enter. Sice vám to vypíše ilegall file name ale vy nedbáte protože to můžete projet a otevřít kdekoliv jako v MC. Akorát to nemá dvě okna. No a potom hezky editujete soubor. Tak to je vše. Nebijte mě tolik. -)))
Tiskni
Sdílej:
Diskuse byla administrátory uzamčena