Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
V poslední části seriálu o kritice jsem slíbil, že tohle bude poslední příspěvek na téma „Komunikace”. Myslím si že skončit tím co je v asertivitě a v komunikaci to nejpříjemnější není vůbec k zahození. Komplimenty jsou asi to nejhezčí co lze v komunikaci obdržet.
Kompliment je totéž co kritika, pouze v opačném gardu. Jestliže kritika je sdělený negativní pocit, je kompliment zase tím známým vyjádřením pocitů. Zase se jedná o snížení emoční hladiny, která nám umožní udržet psychickou stabilitu.Udržet psychickou stabilitu je nutné už jen z toho důvodu, který popíšu v takovém povídání z mého mládí.
„Chtěl by si vyhrát sto miliónů? Chtěl, moc bych chtěl. No kdybys je vyhrál bylo by to stejně pro tebe neštěstí. Neštěstí a proč? Protože by ses samou radostí zbláznil, zbavili by tě svéprávnosti a zase bys nic neměl.”
V uvedeném samozřejmě nadsazeném příkladu je zřejmé, že se obecné ví o škodlivosti nadměrné radosti na psychický stav jednotlivce. Konečně jak říká další moudrost z lidu: „Čeho je moc, toho je moc.” Moudro říká je něčeho je příliš a tím pádem to škodí. I příliš peněz je zdraví škodlivé. Konečně vypráví se, že když chtěli v Číně se bezpečně zbavit následníka císařského trůnu splnili mu každé jeho přání co se požitků týče. Jednoduše ho udolali „dobrem.” proto se mimo jiné v každé kultuře i náboženství doporučuje přiměřenost a námaha. Má to sebezáchovný ventil.
Takže kompliment je sdělený pocit. Asi takto:
Mnozí si zcela určitě všimli, že komplimenty říká člověk způsobem hovořící o jeho duševním stavu. Zásadně nehovoří o tom že slečna je krásná, má pěkná prsa a nebo že to auto je bezva a ten film je Boží. „To všechno není kompliment, ale hodnocení. ”
Hodnotit znamená soudit, soudit znamená dávat najevo, že vím lépe než ti druzí co je správné a co ne. To většina lidí nelibě nese, když jim ti druzí předkládají své vidění světa a chtějí aby to uznali za fakta. To že obraz má ten a ten rozměr je fakt, to že hory jsou vysoké tolik a tolik je fakt.( Tedy podle metody jakou se to měří.) Ale jestli jsou ty hory, ta ženská nebo obraz krásné to už se těžko shodneme To je věc osobní preference. Mě se například líbí brunety s modrýma očima a s výškou mezi 170-180. Mají-li číslo podprsenky tři, je to z mého hlediska skvělé, a pokud je jim kolem 25 let, tak to nemá v mých očích chybu. Ale to je moje osobní preference. Z malířů miluji impresionisty a v poezii prokleté básníky. Z operačních systémů preferuji BSD a Slackvare a Arch Linux. I když těm operačním systémům moc nerozumím.
Další nebezpečí, které skrývá takzvané pozitivní hodnocení spočívá v tom, že když moc chválíte lidé kolem vás zpozorní a mohou se zeptat co za tím je. A přestanou důvěřovat. samozřejmě pokud je za vašeho sdělováni zřejmá verbální i neverbální jednota, pak jste většinou podstatně důvěryhodnější.
Jestliže shledáme kompliment věrohodným v intencích toho co tu bylo popsáno prostě za něj poděkujeme a dál se jím nemusíme zabývat. Nemusíme kompliment oplácet, protože nám jej sdělující podal z důvodu svého emočního přetlaku. Kompliment říkáme tehdy, když jej cítíme. Jinak není důvod. Není to zdvořilost, ale psychická a duševní hygiena, která nám může otevřít leckteré dveře.
Existuje něco čemu se říká skrytý kompliment. Je to v těch případech, kdy například moje šéfová na mě chce abych něco udělal znova. na jednu stranu dává najevo svou nespokojenost, na druhou mi svým požadavkem sděluje, že mě považuje za dost kompetentního abych uvedenou záležitost uvedl samostatně do pořádku. Pokud by to svěřila kolegyni byla by to pro mne informace, že už mě nepovažuje za kompetentního a schopného se v té věci orientovat.
Tak a to je zatím všechno co jsem chtěl sdělit o komunikaci. Jsem rád, když mi lidé věnují svůj čas a pozornost, je to pro mne jasná informace, že sděluji něco o co je zájem. A to přesto, že s tím mnozí nesouhlasí. Ani na vás nechci abyste s tím bezmyšlenkovitě souhlasili. Kritizujte, namítejte, hádejte se . A nemusíte mě mít všichni rádi a vážit si mě. I to patří k životu a ke svobodě.
Tiskni
Sdílej: