V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
ctorrent
byl nejlepší ale teď už je dávno mrtvý...
rtorrent
a transmission
. No a pak jsou tady ty další jako ktorrent až k těm obyčejným jako bittorent a azureus.Zbytek se doučím postupně. Jo jo.Mě spíš děsí tohle, ono se taky může stát, že zbytek už se nedoučítě nikdy - obzvláště v případě torrentu. :-p
Ono mi to, ale zas až tak lehko nešlo. Vlastně celý onen princip jsem více pochopil až po nalezení prostinkého parametru, který se dopíše. ktorrent file.torrent A pak už to jede. Jak to začlo stahovat už jsem věděl, že mám vyhráno. Zbytek se doučím postupně.Stejnou službu udělá spuštění ktorrentu jen tak a otevření toho souboru z Soubor -> Otevřít. Eventuelně pokud máš k dispozici odkaz na ten .torrent soubor z prohlížeče, tak si můžeš ulehčit práci tím, že dáš Soubor -> Vložit URL torrentu. URL se automaticky zkopíruje ze schránky, pokud tam je. Ktorrent si potom zvolený .torrent soubor stáhne sám a uloží do /tmp - má to tu výhodu, že to člověk nemusí promazávat.
Pro woknaře. Pidgin je něco jako ICQ, ale jinak vypadá a má malinko jiné ovládání a používá se v Unixových a Linuxových systémech. Na Abíčku samosebou všichni vědí o co jde.
Pro linuxáky. Pidgin existuje i ve verzi pro Windows, ale na těch jej prakticky nikdo nepoužívá, neb pro Windows existuje (stejně jako u většiny desktopových aplikací) spousta lepších variant.
Zkrátka stejně jako "uživatel linuxu" != "uřvanej uhrovatej puberťák", tak "uživatel windows" != "nesvéprávnej omezenej klikač"...
Tiskni
Sdílej: