Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Malinko jsem si pohrál s novým VirtualBoxem a zároveň s FreeBSD 8.2-RC3 Jsem trochu rozlobený, že i v tomhle vydání zlobí Linux-Firefox. Padá a pořád jsem nucen používat Linux-Opera, kdy chci mít Adobe Flash. Snad to do stable vyřeší a odstraní chyby. Firefox mám poměrně raději, než Operu. Nemusí to být nutně špatný browser, jen mi nevyhovuje. Ani nevím proč. Možná, že je to podobné jako u Safari. Zkouším ho používat a nakonec stejně radši si i na Macu pustím Firefox.
Všímám si, že se kolem mě dějí věci. Údajné dámy píši blogy, v nichž nepřímo se hovoří o tom, že jsem příčinou jejich trablů. Tak, třeba až se někdo přesvědčí, že mít nepříjemnosti lze i na netu, tedy s policií, dá pokoj. Mnozí se zřejmě domnívají, že jsou beztrestní. Pokud ona dáma má číslo volajícího, zřejmě bude onen volající udiven, že lze vypátrat i číslo, které je používáno na kredit, který se dobíjí. Nedávno jsem četl povídání jednoho policajta, jak se mýlili různí bossové v naději, že když si pořídí SIM kartu na dobíjený kredit, nelze je vypátrat. Zmýlili se. Zřejmě policajti mají prostředky jak se k těm informacím dostat.
Jinak mám jednoho známého, který si potřeboval opatřit informace tohoto druhu, nebyl policajt a přesto je získal. Jak je vidět, lze docela dost. V této zemi je na prodej ledacos. Třeba informace o volání. Kdo komu a kdy. Všechno lze, je-li zájem. O tom vůbec nepochybuji. Stýkám se díky svému povolání s různými lidmi, ne všichni jsou trosky, které jsou bez vlivu a možností a především informací. Občas se bavím naivitou různých lidí, kteří se domnívají, že na ně nikdo nemůže. „Nemůže na ně jen ten, kdo se nechce s nimi špinit.”Jinak jsem vyslechl spousty pravdivých příběhů, jak „zcela beztrestní lidé,” z ničeho nic byli potrestání. Nebyly to hezké příběhy.
Tiskni
Sdílej:
Všímám si, že se kolem mě dějí věci. Údajné dámy píši blogy, v nichž nepřímo se hovoří o tom, že jsem příčinou jejich trablů.No jak tam bylo uvedeno v tom blogu ta paní asi něco měla s Vámi společného. Nějak si nebylo moci nevšimnout Té její patičky atd. Jak dalece je ta osoba fiktívní nebo opravdová to nemohu posoudit.
zřejmě bude onen volající udiven, že lze vypátrat i číslo, které je používáno na kredit, který se dobíjí.Toto lze udělat až po tom co ta dáma udělá ohlášení a PČR zažádá soud, aby jim operátor dal kontaktní údaje o čísle. Pokud se zjistí, že je to předplacenka pak, aby telefon dohledali musí mít povolení opět soudu, aby jim operátor dal údaje o tom kde a jak se ten člověk připojoval (brána, geolokace). Každopádně to lze nějak udělat, ale nutné předpisy jsou velice problematické a pro PCŘ je to běh na dlouhou trať. A většinou se tyto věci dějí při nějakém vážném činu.
Blog byl smazan, myslimJe tam
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou všude. Uz mam pomalovanou gauc Skarpie pernamentni barvou. Existuje neco cim se to da vycistit?Hadam to na kolegyni ktera se zasla na abicko podivat po 'upozorneni' na vybrane blogy.